Opět vyrážíme v sedle na 2222 km za 111 hodin

Protetický minimag 25/07/2017

Renča s Tomášem a Haninou na akci Beznohý rekord v Pelhřimově.Loňský Metrostav Handy Cyklo Maraton byl pro náš tým velmi silným zážitkem. Honzovi Černému, strojvůdci Pendolina ze Studénky, pro kterého jsme závod jeli, jsme navíc pomohli a i nadále pomáháme k aktivnějšímu životu s oboustrannou amputací. A právě proto jsme znovu jedním z 34 týmů, které se závodu účastní. V týmu je nás celkem 8 – zaměstnanci Ottobock, kolegové ortotici-protetici a dva cyklisté s hendikepem – David pojede se dvěma bércovými protézami a Jakub s protézou stehenní. Oba dva na běžných silničních kolech.

1. – 5. srpna 2017 pojedeme štafetovým způsobem 2222 km, které musíme stihnout za 111 hodin!

To vše pro podporu společného sportování lidí s hendikepem a bez něj a pro motivaci lidí čerstvě po úrazu či nemoci k aktivnímu životu s postižením. I náš tým je patronem sympatické mladé dámy několik měsíců po zákeřné nemoci. Jedeme pro Renču, která po útoku meningokoka přišla o obě dolní končetiny v bérci. Chceme ji povzbudit do dalšího života, pomoci ji k protézám a kvalitní rehabilitaci.

Startujeme z Břevnovského kláštera v Praze, absolvujeme krátký výjezd za hranice do německých Drážďan, Českou republiku pak projedeme křížem krážem a oklikou se vrátíme do Prahy. Jako štafetový kolík si budeme předávat GPS tracker, takže můžete neustále sledovat naši polohu i pozici ostatních týmů (odkaz s mapou bude na stránkách www.cestazasnem.cz spuštěn v den startu).

Budeme moc rádi, když se stanete fanoušky Ottobock týmu! Podpoříte hezkou myšlenku a v neposlední řadě pomůžete i naší partě hobby cyklistů.

Jak na to (celý postup vám zabere zhruba dvě minuty):

  1. Jděte na profilovou stránku našeho týmu cestazasnem.cz/cs/teams/ottobock-tym-21 a vlevo nahoře klikněte na „REGISTRACE“ (každý fanoušek musí provést krátkou registraci). Vyplňte email, nastavte heslo a doplňte jméno a příjmení (pokud chcete, můžete nahrát i vaši fotku).
  2. Po registraci opět vlevo nahoře klikněte na „PŘIHLÁSIT SE“ a vyplňte vaše přihlašovací údaje (máme vyzkoušeno, že ani není třeba aktivovat registraci prostřednictvím emailu, který vám po registraci přijde; pokud by vám tato přímá cesta nefungovala, klikněte prosím na aktivační odkaz v emailu)
  3. Jste-li přihlášeni, můžete fandit! Jděte opět na profil našeho Ottobock týmu: cestazasnem.cz/cs/teams/ottobock-tym-21 a pod týmovým obrázkem od našeho grafika Petra Palmy klikněte na „FANDIT TÝMU“ (po kliknutí je třeba stránku znovu načíst (např. stisknout klávesu F5), aby byl váš hlas vidět). Na pravé straně jsou členové týmu a pod nimi fanoušci. Nyní byste mezi nimi měli najít i vaše jméno.
  4. A to je vše. Budeme samozřejmě rádi, když budete psát nejlépe povzbuzující komentáře našemu týmu.
  5. V průběhu závodu můžete vývoj a naši pozici sledovat na on-line mapě, která bude po startu spuštěna: cestazasnem.cz/o-projektu-1-21

Děkujeme za vaši podporu, moc nám a Renče pomůže!


Složení týmu:

Ottobock tým pro Metrostav Handy Cyklo Maraton 2017David Průša – oboustranná bércová protéza, velký dobrodruh a cestovatel

Jakub Provazník – stehenní protéza, nadšený běžec a biker jedoucí se C-Legem

Jan Šnytr – ortotik-protetik, Ottobock ČR

Tomáš Hajský – Public Relations, Ottobock ČR

Václav Viktora – ortotik-protetik, Centrum technické ortopedie, České Budějovice

Jakub Janoušek – ortotik-protetik, Hamzova léčebna, Luže-Košumberk

Bára Hlaváčová – Jakubova přítelkyně

Michal Kratochvíl – pedagog, externí spolupracovník Ottobock ČR

+ důležitý doprovod:

Vladan Princ – řidič, ortotik-protetik, ředitel divize Orthobionic, Ottobock ČR

Ondřej Vyhnal – řidič, student oboru ortotik-protetik na ZČU Plzeň

Hanka Kohoutová – řidička, kuchařka, fyzioterapeutka, Ottobock ČR

Tomáš Tykal – fotograf na motorce, ortotik-protetik, Protetika Plzeň


Jelikož se budeme čas od času nacházet nejen blízko dna našich sil, ale i vašich ortoticko-protetických firem, uvítáme i vaši fyzickou přítomnost a skandování přímo na trase. Můžete nás třeba na kole i kousek doprovodit. Některé průjezdní body a přibližné časy průjezdu jsou zde:

Datum Čas Průjezdní bod
1.8.2017 11:00 Břevnovský klášter, Praha – mše a požehnání účastníkům
1.8.2017 11:30 Břevnovský klášter, Praha – start
2.8.2017 02:00 Autodrom Most
2.8.2017 16:00 Klatovy
3.8.2017 03:00 Historická ves Holašovice
3.8.2017 16:00 Zámek Valtice
3.8.2017 20:00 Kroměříž
4.8.2017 02:00 Zámek Kravaře
4.8.2017 07:00 Olomouc, Svatý Kopeček
4.8.2017 16:00 Kutná Hora
5.8.2017 04:00 Jablonec nad Nisou
5.8.2017 08:30 Zámek Rumburk
5.8.2017 15:00 Park Kampa, Praha – cíl
5.8.2017 17:00 Park Kampa, Praha – koncert Děda Mládek Illegal Band, vyhlášení výsledků, koncert Eddie Stoilow

 

Časy jsou pouze orientační, naši přesnou polohu pro správné načasování sledujte na online mapě závodu: www.cestazasnem.cz.

Děkujeme za laskavé zapůjčení silničních kol Cyklosportu Volráb z Plzně, s jejichž koly budeme letos opět o něco rychlejší.