Pojištění protéz

Napadlo by vás nepojistit si nové auto, které jste si právě koupili za 500.000,- Kč? Vyrazili byste na dovolenou k moři bez cestovního pojištění? Několik nezodpovědných jedinců bychom určitě našli, pro drtivou většinu lidí jsou ale tato „běžná“ pojištění již samozřejmostí. Co ale pojištění protézy? Přemýšleli jste o něm někdy? Protéza se po její úhradě zdravotní pojišťovnou stává vaším majetkem. Mnohdy představuje hodnotu i statisíců korun, které se rozhodně pojistit vyplatí.

Pojištění protéz proti odcizeníNejsme pojišťovacími agenty, v oboru se ale pohybujeme natolik dlouho, abychom věděli, že reálná rizika poškození nebo odcizení protézy existují. Proto bychom vám rádi předali o možnostech pojištění protéz a dalších zdravotních pomůcek základní informace a ukázali vám správný směr, kde kvalitní služby dostanete.

Zkuste si představit situace, které samozřejmě nikomu nepřejeme, ale v každodenním životě tak ojedinělé nejsou:

  • Protézou narazíte při jízdě na kole, lyžování, ale třeba i při chůzi a poničíte ji.
  • S protézou zmoknete nebo spadnete do vody. Zejména u protéz obsahujících elektroniku (např. C-Leg) tak můžete počítat s velmi nákladnou opravou.
  • Protézu vám někdo odcizí z auta či bytu (o tom, že se takové krádeže byť omylem opravdu stanou, si můžete přečíst zde).
  • K poničení protézy dojde při autonehodě, kterou zaviní amputovaný řidič.

Dalších příkladů bychom jistě našli ještě mnoho. Zvláště pokud máte jednu z dražších protéz nebo žijete-li aktivním životem, tato rizika jednoduše hrozí, a doporučujeme vám proto sjednat si tzv. „All risk“ pojištění. Pokryje vám případné náklady spojené s opravou či pořízením nové protézy. Vztahuje se na všechny škody vzniklé náhle, neočekávaně, nešťastnou shodou okolností či jiným nepředvídatelným způsobem (pád, náraz jiného předmětu, dopravní nehoda, vandalismus, všechny živelní škody, odcizení a loupež).

Pojištění protéz je mezi komerčními pojišťovnami prozatím velmi specifickým produktem. Můžeme říci, že až na výjimky si s takovým pojištěním vlastně neví rady. Proto vám v případě zájmu o tento druh pojištění doporučujeme kontaktovat společnost Suprom, která „ušila“ na míru produkt přímo pro hendikepované a jejich rodinné příslušníky společně s Generali Česká pojišťovna.

Že se nejedná o nijak nákladnou službu, dokazuje vzorový příklad pojištění kolenního kloubu C-Leg 4 v hodnotě 380.000,- Kč. Za roční pojistné zaplatí klient 1.906,- Kč při územním rozsahu ČR, resp. 2.669,- Kč při územním rozsahu Evropa. Náhled pojistné smlouvy si můžete prohlédnout v PDF pod článkem.

Myslete na to, že užitná doba protézy je minimálně dva roky. Pokud se vám během tohoto období nešťastnou náhodou s protézou něco stane, neočekávejte úhradu opravy nebo zajištění nové pomůcky vaší zdravotní pojišťovnou.

Přejeme vám šťastné dny bez nehod.

Veškeré dotazy a případné žádosti o sjednání pojištění směřujte na společnost Suprom:
Suprom a.s., +420 739 306 714, +420 739 683 541, info@suprom.cz


Stáhněte si soubor:

Vzorová pojistná smlouva - C-Leg 4

Konkrétní pojistná smlouva o pojištění protetické náhrady (kolenní kloub C-Leg 4) uzavřená klientem.