Vzdělávací videa pro uživatele

Pro kvalitu vašeho života s protézou je důležitá motivace, aktivita a píle, ale také kvalita protetického vybavení. Někdy se setkáváme s pomůckami, jejichž komponenty, tvar pahýlového lůžka, nebo systém ulpění na pahýlu neodpovídají potřebám uživatele. Proto jsme natočili následující videa, která by vám měla pomoci zorientovat se v aktuálních možnostech. Optimální řešení pro vaše potřeby ale musíte vždy prodiskutovat s vaším ortotikem-protetikem.


Jde Vaše pahýlové lůžko s dobou? Účelová a TSB lůžka

Vladan Princ vám vysvětlí, jaké jsou rozdíly mezi účelovým a plně kontaktním TSB pahýlovým lůžkem pro bércové amputace. Dozvíte se, jaké jsou zejména u účelového lůžka úskalí a proč se v dnešní době používají zejména lůžka TSB.


Pro optimální fungování protézy je podstatné, abyste si liner každý den správně nasadili. Mezi linerem a pokožkou nesmí být žádné vzduchové bubliny a neméně důležité je i jeho umístění. Druhů linerů je mnoho a liší se i způsoby jejich navlékání. Základní informace a pravidla společná pro všechny typy se ale dozvíte v našich videích.

Jak správně nasadit bércový liner


Jak správně nasadit stehenní liner