Výhody

Muž s Tritonem nosí kužely.Tlumení rázů

Při došlapu na zem při chůzi s Tritonem je dráha pružiny protézového chodidla dostačující k dobrému utlumení rázu. Odstraní to tak zatížení vašich kloubů a zad.

Žena s Tritonem na procházce.Harmonická chůze

Energie akumulovaná systémem při došlapu paty se postupně uvolňuje při odvalu chodidla. Ten pak probíhá bez velkého úsilí a obraz chůze je přirozený a harmonický.

Muž s Tritonem na člunu.Harmonický stoj

Vzájemně propojený systém planžet Tritonu je přizpůsobivý. Reakce chodidla na přenášení váhy je prakticky přirozená a nijak se tím neovlivní vlastní pohyb. Stoj je stabilní a uvolněný.

Žena s Tritonem přechází silnici.Proměnlivá délka kroku

S Tritonem je možné střídat krátké a rychlé krůčky s dlouhými kroky. Část přednoží je totiž je rozdvojená a délka zatížení chodidla přechází až do palce. Přináší to výhodu energického přechodu do švihové fáze a také možnost měnit kroky přesně tak, jak vám to vyhovuje.

Rick hraje s dětmi baketbal.Rychlé změny směru

Rozdvojená část přednoží zajišťuje požadovanou kontrolu i na nerovném terénu, například na dlážděných silnicích nebo v lese. Dokonce i náhlé změny směru při sportovních aktivitách nepředstavují s chodidlem Triton žádný problém.

Žena s Tritonem stoupá do hor.Sport a každodenní život

Chůze po nerovných cestách, dobíhání autobusu, dlouhodobé stání v zaměstnání, rychlé změny směru při tenisu nebo při doskocích pod basketbalovým košem… Triton je ideální pro celou řadu každodenních situací i pro sportovní aktivity.

_22349_2h7e4495_169_4c_16_9_contentSvobodná volba obuvi

Oddělený palec chodidla slouží nejen pro bezpečnější chůzi, ale skrývá další výhodu – možnost nosit libovolnou obuv včetně pohodlných žabek. Díky zúžené verzi krytu chodidla je možné nosit i vyšší podpatky.

_29212_169_4c_wb_1_16_9_contentIndividuální výběr

Hodně sportujete? Nebo potřebujete pro své aktivity chodidlo odolné vůči vodě či vysoké zátěži? Pak pro vás máme na výběr pět různých protézových chodidel, které umožní splnění vašich osobních požadavků. Poraďte se se svým orotikem-protetikem, které chodidlo Triton je pro vás nejlepší.