1C60 Triton

Řada chodidel pro náročné aktivity

1C60 Triton Najeďte myší a zvětšete

Fotografie

 • 1C60 Triton - Triton
 • 1C60 Triton - Triton se systémem Harmony
 • 1C60 Triton - Adaptér
 • 1C60 Triton - Karbonová připojovací planžeta
 • 1C60 Triton - Základní planžeta ze silného polymeru
 • 1C60 Triton - Karbonová patní planžeta
 • 1C60 Triton - Karbonová planžeta přednoží.
 • 1C60 Triton - Samostatný palec
 • 1C60 Triton - Triton
 • 1C60 Triton - Proměnlivá délka kroku

Váš život, Vaše dobrodružství.

Chodidlo tritonChodidla z produktové řady Triton jsou vhodná pro aktivní uživatele. Jejich vynikající dynamika a flexibilita podporují pohyblivost na nejvyšší úrovni – v každodenním životě i při rekreačních sportech.

Při vývoji nových technologií je nejlepším vzorem příroda. Proto se anatomie lidkého chodidla odráží v charakteristickém trojúhelníkovitém tvaru Tritonu. Nosná konstrukce je tvořena karbonovou planžetou přednoží společně s karbonovou patní planžetou. Vysoce výkonná polymerová základní pružina zase spojuje tyto prvky tak, aby tvořily ucelený systém.

Výsledkem je Triton – chodidlo vyznačující se mimořádně harmonickým a hladkým odvalem. Přechod do švihové fáze je velmi energický a umožňuje kdykoli měnit délku kroku.

Kdo mě používá

1C60 Triton v akci

 • Uživatelé se stupněm aktivity 3 až 4
 • Uživatelé s tělesnou hmotností až 125 nebo i 150 kg (dle typu chodidla a aktivity)
 

Muž s Tritonem nosí kužely.Tlumení rázů

Při došlapu na zem při chůzi s Tritonem je dráha pružiny protézového chodidla dostačující k dobrému utlumení rázu. Odstraní to tak zatížení vašich kloubů a zad.

Žena s Tritonem na procházce.Harmonická chůze

Energie akumulovaná systémem při došlapu paty se postupně uvolňuje při odvalu chodidla. Ten pak probíhá bez velkého úsilí a obraz chůze je přirozený a harmonický.

Muž s Tritonem na člunu.Harmonický stoj

Vzájemně propojený systém planžet Tritonu je přizpůsobivý. Reakce chodidla na přenášení váhy je prakticky přirozená a nijak se tím neovlivní vlastní pohyb. Stoj je stabilní a uvolněný.

Žena s Tritonem přechází silnici.Proměnlivá délka kroku

S Tritonem je možné střídat krátké a rychlé krůčky s dlouhými kroky. Část přednoží je totiž je rozdvojená a délka zatížení chodidla přechází až do palce. Přináší to výhodu energického přechodu do švihové fáze a také možnost měnit kroky přesně tak, jak vám to vyhovuje.

Rick hraje s dětmi baketbal.Rychlé změny směru

Rozdvojená část přednoží zajišťuje požadovanou kontrolu i na nerovném terénu, například na dlážděných silnicích nebo v lese. Dokonce i náhlé změny směru při sportovních aktivitách nepředstavují s chodidlem Triton žádný problém.

Žena s Tritonem stoupá do hor.Sport a každodenní život

Chůze po nerovných cestách, dobíhání autobusu, dlouhodobé stání v zaměstnání, rychlé změny směru při tenisu nebo při doskocích pod basketbalovým košem… Triton je ideální pro celou řadu každodenních situací i pro sportovní aktivity.

_22349_2h7e4495_169_4c_16_9_contentSvobodná volba obuvi

Oddělený palec chodidla slouží nejen pro bezpečnější chůzi, ale skrývá další výhodu – možnost nosit libovolnou obuv včetně pohodlných žabek. Díky zúžené verzi krytu chodidla je možné nosit i vyšší podpatky.

_29212_169_4c_wb_1_16_9_contentIndividuální výběr

Hodně sportujete? Nebo potřebujete pro své aktivity chodidlo odolné vůči vodě či vysoké zátěži? Pak pro vás máme na výběr pět různých protézových chodidel, které umožní splnění vašich osobních požadavků. Poraďte se se svým orotikem-protetikem, které chodidlo Triton je pro vás nejlepší.

 

_29212_169_4c_wb_1_16_9_teaser_threecolumnProduktová řada Triton

Kromě základní verze Tritonu jsou k dispozici vysoce kvalitní protetická chodidla: Triton Vertical Shock, Triton Harmony, Triton Low Profile a Triton Heavy Duty. Všechny mají jednotnou základní konstrukci Tritonu. Jejich funkce však splňuje specifické požadavky různých uživatelů.

TritonTriton

Cílem dobrého protézového chodidla je vytvořit co nejpřirozenější obraz chůze. Zde hraje hlavní roli funkce, které se říká odval chodidla. Čím je odval protézového chodidla jemnější, tím je obraz chůze hladší. Díky jedinečné konstrukci zajišťuje Triton nejen přesně takovou vlastnost, ale také stabilitu, bezpečnost a dobrou kontrolu na nerovném povrchu, a to s vynikajícím uživatelským komfortem.

Triton Vertical ShockTriton Vertical Shock

Triton Vertical Shock vám zajistí výraznější tlumení rázů. Síly působící na pahýl při chůzi, běhu a zejména intenzivních sportovních aktivitách jsou maximálně snížené. Chodidlo vám proto zajistí spolehlivou podporu i při extrémní zátěži.

Triton Harmony.Triton Harmony

Stejně jako Vertical Shock vám i Triton Harmony zajistí výraznější tlumení rázů.  Varianta Harmony má dále aktivní systém podtlaku, který zlepší ulpění pahýlu v protéze. Toto pevné spojení vede ke zlepšenému vnímání pomůcky a dalšímu zlepšení bezpečnosti v každé situaci. Systém Harmony pomáhá také stabilizovat objem pahýlu.

Triton Low Profile.Triton Low Profile

Triton Low Profile poskytuje výhody dynamiky a flexibility tam, kde je omezená stavební výška, tj. vzdálenost konce pahýlu od země, takže by bylo obtížné použít příliš vysoké standardní chodidlo. Díky titanovému adaptéru a nerezovým šroubům je chodidlo mimořádně přizpůsobivé a také voděodolné.

Triton Heavy Duty.Triton Heavy Duty

Heavy Duty nabízí vysokou mezní nosnost pro velmi aktivní uživatele. Ottobock doporučuje vysoce odolné chodidlo Heavy Duty pro extrémní pracovní a rekreační činnosti, pro kontakt s vodou nebo vlhkostí a pro vysoké zátěže. Korozivzdorné kovové části a šrouby také zajišťují odolnost chodidla vůči vodě.

 

 

V pohybu s Danem:

Nic není nemožné! Brecklyn a její Triton:

Aktivita má pro Carstena nejvyšší prioritu. Proto nosí Triton Harmony:

Rick tráví rád volný čas se svými dětmi. Pro něj je pohyb opravdu důležitý, proto nosí chodidlo Triton Vertical Shock:

Caroline trénuje na velké golfové turnaje na chodidle Triton Low Profile:

 

Chcete se na něco zeptat?

Vyplňte následující formulář a my se Vám v krátké době ozveme zpět na zadaný email.