Popáté vyrážíme v sedle na 2222 km za 111 hodin

Protetický minimag 21/07/2020

Sebík s naší fyzioterapeutkou Hankou a kapitánem týmu Tomášem.Nejíš, nespíš, šlapeš – heslo cyklomaratonu, které hovoří za vše. Možná by mohlo odrazovat, ale opak je pravdou. Když jednou ochutnáte, chcete znovu a znovu… stejně jako my.

Všechny čtyři ročníky Metrostav Handy Cyklo Maratonu, kterých jsme se s Ottobock týmem zúčastnili, byly bez pochyby velmi silným zážitkem. Z našich kamarádů, cyklistických nadšenců, jsme poskládali perfektně šlapající a tolerantní tým. Dáme si pořádně do těla, prožijeme opravdu netradiční teambuilding a v neposlední řadě pomůžeme dalšímu člověku po amputaci ke kvalitnějšímu životu.

A právě proto jsme znovu jedním z 30 týmů, které se závodu letos účastní. V týmu je nás celkem 8 – zaměstnanci Ottobock, kolegové ortotici-protetici a dva cyklisté s hendikepem – Jirka pojede se stehenní protézou a jeho novým Genium X3 a Terka, jediná květinka mezi našimi cyklisty, s protézou bércovou s Dynamic Vacuum System a chodidlem Taleo. Oba dva samozřejmě s nášlapy na běžných silničních kolech.

28. července – 1. srpna 2020 pojedeme štafetovým způsobem 2222 km, které musíme stihnout za 111 hodin!

To vše pro podporu společného sportování lidí s hendikepem a bez něj a pro motivaci lidí čerstvě po úrazu či nemoci. Proto má každý tým svého patrona – člověka s hendikepem a závod jede pro něj a za něj.

My pošlapeme pro 15letého usměvavého klučinu Sebíka, kterého nádor připravil o levou nohu ve stehně. V současné době podstupuje onkologickou léčbu, ale až zase nabere sílu, bude běhat za míčem nebo jezdit na kole. Splnit mu tento sen je i naším hlavním cílem – s protetikou Ortotechnika Praha jsme se zapojili do výroby protézy i školy chůze s ní, a aby Sebík naplno využil možnost posunout se v mobilitě během důležitých prvních měsíců, zapůjčili jsme mu zdarma bionický kolenní kloub Kenevo. Již nyní ale běží sbírka na jeho vlastní bionický kloub a další výdaje spojené s léčbou.

Závod startujeme na pražské Palmovce, Českou republiku projedeme křížem krážem proti směru hodinových ručiček, navštívíme 30 krásných hradů a zámků a vrátíme se zpátky do Prahy. Jako štafetový kolík si budeme předávat GPS tracker, takže můžete neustále sledovat naši polohu i pozici ostatních týmů (odkaz s mapou bude na stránkách www.cestazasnem.cz spuštěn v den startu).

 

Budeme moc rádi, když se stanete fanoušky Ottobock týmu! Podpoříte hezkou myšlenku a v neposlední řadě pomůžete i naší partě hobby cyklistů.

Jak na to (celý postup vám zabere zhruba dvě minuty):

 1. Jděte na profilovou stránku našeho týmu https://www.cestazasnem.cz/cs/teams/ottobock-tym-55 a vlevo nahoře klikněte na „REGISTRACE“ (každý fanoušek musí provést krátkou registraci). Vyplňte e-mail, nastavte heslo a doplňte jméno a příjmení (pokud chcete, můžete nahrát i vaši fotku).
  Poznámka: Jestliže jste se registrovali již v minulosti, můžete se rovnou přihlásit (pokud jste heslo zapomněli, napište na pchalek@cestazasnem.cz).
 2. Po registraci opět vlevo nahoře klikněte na „PŘIHLÁSIT SE“ a vyplňte vaše přihlašovací údaje (máme vyzkoušeno, že ani není třeba aktivovat registraci prostřednictvím emailu, který vám po registraci přijde; pokud by vám tato přímá cesta nefungovala, klikněte prosím na aktivační odkaz v emailu)
 3. Jste-li přihlášeni, můžete fandit! Jděte opět na profil našeho Ottobock týmu: https://www.cestazasnem.cz/cs/teams/ottobock-tym-55 a pod týmovým obrázkem od našeho grafika Petra Palmy klikněte na „FANDIT TÝMU“ (po kliknutí je třeba stránku znovu načíst (např. stisknout klávesu F5), aby byl váš hlas vidět). Na pravé straně jsou členové týmu a pod nimi fanoušci. Nyní byste mezi nimi měli najít i vaše jméno.
 4. A to je vše. Budeme samozřejmě rádi, když budete psát nejlépe povzbuzující komentáře našemu týmu.
 5. V průběhu závodu můžete vývoj a naši pozici sledovat na on-line mapě, která bude po startu spuštěna: https://www.cestazasnem.cz/maraton8

Děkujeme za vaši podporu, moc nám a Sebíkovi pomůže!


Složení týmu:

Ottobock tým pro Metrostav Handy Cyklo Maraton 2020

 • Tereza Francová – bércová protéza, holka do nepohody a jedna ze Lvic 2020
 • Jiří Švihálek – stehenní protéza, nadšený sportovec a blogger (https://pacholek.com/)
 • Tomáš Hajský – Public Relations, Ottobock ČR
 • Martin Mužíček – ortotik-protetik, Ortopedická Protetika Liberec
 • Petr Tuček – ortotik-protetik, Ortotechnika Praha
 • Jakub Janoušek – ortotik-protetik, Protetika Plzeň
 • Standa Velík – student fyzioterapie na ZČU v Plzni
 • Michal Kratochvíl – náš dlouholetý kamarád a účastník všech našich cyklomaratonů

+ důležitý doprovod:

 • Vladan Princ – řidič, ortotik-protetik, ředitel divize Orthobionic, Ottobock ČR
 • Petr Palma – řidič, grafik, Ottobock ČR
 • Hanka Kohoutová – řidička, kuchařka, fyzioterapeutka, Ottobock ČR

A kde si můžete jako fanoušci užít cyklomaraton i vy?:

Datum Čas Místo
28.07.2020 09:00–12:00 Start – Tkalcovská, Praha 8 (náš start – 11:24)
01.08.2020 17:00–21:00 Cíl – Tkalcovská, Praha 8 – vyhlášení výsledků, koncert Debbi s kapelou zdarma

A kde všude se budeme v mezičase pohybovat? Podívejte se na mapu celkové trasy, a když budete mít chuť, můžete se k nám na chvíli přidat. Klidně zavolejte a sdělíme vám naši aktuální pozici a plány.

Mapa trasy HCM 2020