Školení v Hustopečích přineslo opět zajímavé novinky

Protetický minimag 25/10/2016

Koncem minulého týdne jste měli opět možnost se tak trochu netradičně vzdělávat. 20.-21. října se totiž uskutečnil již čtvrtý ročník Mezinárodního školení Ottobock v Hustopečích. Znovu jsme kombinovali teoretickou část programu s praktickými workshopy ve skupinách na různá témata a znovu jsme se přesvědčili o tom, že účastníky tato forma zajímá a baví. Letos jsme chtěli všem zúčastněným vyjít vstříc, a tak si mohli pro druhý den školení vybrat mezi protetickými, nebo ortotickými workshopy. Program byl tak lépe šitý na míru všem ortotikům-protetikům a fyzioterapeutům, kteří se do Hustopečí přijeli vzdělávat. Z česko-slovenských firem a rehabilitačních zařízení jich dorazila rovná stovka!

Náplň byla znovu opravdu bohatá už i díky intenzivní spolupráci s německými kolegy. Jeannette Grabinski z berlínské firmy SPRINGER zaujala snad všechny účastníky přednáškou a workshopem na téma individuální PROPRIO vložky, které jsme nově zařadili do našeho portfolia. Další třešinkou pak bylo téma využití 3D technologií v ortotice a protetice a jejich praktické ukázky našich kolegů Andrease Leinigera a Jense Volkmara.

Pokud vám školení v Hustopečích pro tentokrát uniklo, nevěste hlavu. Všem zajímavým produktům se budeme věnovat v následujících číslech Protetického minimagu. A jestli stále ještě přemýšlíte o vaší účasti příští rok, možná vás přesvědčí hodnocení zkušených ortotiků-protetiků:

Miroslav Bokiš – Ergona Opava:
„Na školení v Hustopečích oceňuji především organizovanost. Rozdělit účastníky do skupin byl skvělý nápad. Přednášky pro 20 lidí jsou mnohem lepší. Jsou věcné, obsáhlé, a je větší prostor pro diskuzi. Nejvíce mě zaujala přednáška o Proprio vložkách a samozřejmě Vladanova přednáška – Přišel pacient, co s tím? Ta asi zaujala každého“.

Jan Sýkora – Protetika Sýkora Praha:
„Celá konference byla prostě super. Přednášky i společenská část. Vše bylo perfektní. Nejvíce se mě líbila přednáška o Proprio vložkách. Zaujalo mě to natolik, že jsem se rozhodl naučit se to a začít je dělat“.

Malou ochutnávku z průběhu a náplně školení můžete načerpat prostřednictvím následující fotogalerie. Účastníkům školení zašleme ještě tento týden odkaz ke stažení kompletního balíčku fotografií a videa.

Už dnes se těším, že v Hustopečích poznám příští rok další nové tváře!