Jak to funguje

Protézový kolenní kloub 3R2 ProCarve

Protézový kolenní kloub 3R2 ProCarveHliníkový kolenní kloub je vybaven výkonným tlumičem ovládajícím pohyb a funkcí deaktivace pro pohodlné sezení. Tlumič se skládá z pneumatické pružiny a hydraulické jednotky a zajišťuje dynamický pohyb. Individuálně nastavitelný tlak vzduchu řídí ohýbání kloubu a hydraulika tlumí pohyb do natažení. Spolu s chodidlem ProCarve takto poskytuje cílený a koordinovaný systém řešení uživatelům s amputací nad kolenem nebo s exartikulací kolenního kloubu.

 

 

 

 

 

 

 

Protézové chodidlo 1E2 ProCarve

Protézové chodidlo 1E2 ProCarveChodidlo ProCarve lze použít samostatně, nebo v kombinaci s kolenním kloubem ProCarve. Může být připojeno přímo k vázání lyží, nebo se k němu nasadí speciální kryt s tvarem přizpůsobeným pro snowboardové boty. Stejně jako kolenní kloub má chodidlo výkonnou, odolnou tlumicí jednotku ovládající pohyb okolo čepu. Funkce a možnosti nastavení jsou stejné jako u kolenního kloubu.

Nabízíme také variantu chodidla se zvýšenou tuhostí, kterou nejvíce ocení pokročilí lyžaři s amputací pod kolenem.

 

 

 

 

Dejte si pauzu

Kolenní kloub je možné deaktivovat pro pohodlné sezení a opět aktivovat jednoduchým pohybem.V aktivovaném stavu se koleno ohýbá proti odporu tlumiče.  Tu a tam je však čas pro pauzu. Aby si tedy uživatel mohl pohodlně sednout, ať už na sedačku lanovky nebo při večerní zábavě, koleno je možné vypnout.

Vypínání kolena se provádí jednoduše přitažením pásku, který zvýší úhel až na 80° bez odporu tlumiče. Když je uživatel zase připraven na jízdu, jednoduše rukou koleno natáhne, tím ho znovu aktivuje a může vyrazit.

Upozornění

Upozorňujeme, že používání protézy ProCarve s vámi musí nacvičit protetik, fyzioterapeut nebo instruktor lyžování a snowboardingu.