ProCarve

Sportovní protéza zejména pro lyžování a snowboarding

ProCarve - ProCarve Najeďte myší a zvětšete

Fotografie

 • ProCarve - ProCarve
 • ProCarve - Protézový kolenní kloub 3R2 ProCarve
 • ProCarve - Protézové chodidlo 1E2 ProCarve může být použito i samostatně
 • ProCarve - Protézové chodidlo 1E2 ProCarve může být použito i samostatně
 • ProCarve - Protézové vybavení ProCarve
 • ProCarve - Snowboard
 • ProCarve - Lyžování
 • ProCarve - Snowboard i lyže
 • ProCarve - Levý oblouk
 • ProCarve - Pravý oblouk

ProCarve. Prostě sport.

SnowboardSportovní protéza ProCarve má za cíl podpořit ambiciózní rekreační sportovce v provozování zimních sportů. Splňuje také nejnáročnější požadavky na výkon sportovce na sjezdovce. Protéza byla navržena zejména pro carvingové lyžování a snowboarding.

Protéza s integrovanými výkonnými tlumiči je určena pro amputované nad kolenem, pod kolenem i exartikulací v koleni.  V tlumičích je použitá kombinace pneumatické pružiny a hydraulické jednotky a vyrábí je francouzská společnost Fournales, proslulá v motoristickém sportu.

ProCarve je vhodná i pro další sporty, u kterých jsou zapotřebí podobné pohyby, jako např. wakeboarding nebo vodní lyžování. Zkrátka nabízí ideální podporu pro zimní i letní sporty.

 

 

 

ProCarve – carving pro každého

Levý obloukAť už jde o amputaci nad kolenem, nebo pod kolenem, flexe a extenze jsou vždy souhrou kloubů v kotníku, koleni a kyčli. Díky výkonnému a silnému tlumení v kloubu chodidla i v koleni  protéza ProCarve tyto pohyby cíleně podporuje.

Tlumení ve směru flexe se nastavuje pomocí dodávané výkonné vzduchové pumpy a dekomprese se nastavuje pomocí šroubu na hydraulice, obojí podle tělesné hmotnosti a individuálnímu stylu jízdy uživatele.

 

 

 

 

 

 

Kdo mě používá

Snowboard i lyže

 • Rekreační sportovci pro lyžování nebo snowboarding
 • Uživatelé s amputací ve stehně, v bérci nebo s exartikulací v koleni

 

 

 

 

Technické údaje 3R2 ProCarve kolenní kloub
Maximální tělesná hmotnost: 100 kg
Hmotnost: 1.990 g
Systémová výška: 241 mm
Max. úhel flexe: 67° (zapnutý)
Max. úhel flexe: 80° (uvolněný)
Vhodné sporty: Sjezdové lyžování, snowboarding, kiting, windsurfing, wakeboarding, vodní lyžování

 

Technické údaje 1E2/1E2=1 ProCarve chodidlo
Maximální tělesná hmotnost: 100 kg
Velikost: Jedna velikost
Hmotnost: 1.550 g
Systémová výška: 120 mm (s připojením na vázání)
103 mm (s krytem)
Vhodné sporty: Sjezdové lyžování, snowboarding, kiting, windsurfing, wakeboarding, vodní lyžování
Součástí balení: Chodidlová vložka s podrážkou pro vázání na lyže, kryt chodidla do boty na snowboard,
vysokotlaká pumpa, blokovací spona

 

ProCarve na lyžích i na snowboardu

Paralympici na ProCarve

Snowboarding měl 14. března 2014 svou paralympijskou premiéru. Poprvé hendikepovaní snowboardisti ukázali své dovednosti světovému publiku. Ale museli někde začít. Ve francouzském Chamrousse jsme se setkali s novou generací amputovaných sportovců inspirovaných novým vývojem technologií a protézou ProCarve.

Protézový kolenní kloub 3R2 ProCarve

Protézový kolenní kloub 3R2 ProCarveHliníkový kolenní kloub je vybaven výkonným tlumičem ovládajícím pohyb a funkcí deaktivace pro pohodlné sezení. Tlumič se skládá z pneumatické pružiny a hydraulické jednotky a zajišťuje dynamický pohyb. Individuálně nastavitelný tlak vzduchu řídí ohýbání kloubu a hydraulika tlumí pohyb do natažení. Spolu s chodidlem ProCarve takto poskytuje cílený a koordinovaný systém řešení uživatelům s amputací nad kolenem nebo s exartikulací kolenního kloubu.

 

 

 

 

 

 

 

Protézové chodidlo 1E2 ProCarve

Protézové chodidlo 1E2 ProCarveChodidlo ProCarve lze použít samostatně, nebo v kombinaci s kolenním kloubem ProCarve. Může být připojeno přímo k vázání lyží, nebo se k němu nasadí speciální kryt s tvarem přizpůsobeným pro snowboardové boty. Stejně jako kolenní kloub má chodidlo výkonnou, odolnou tlumicí jednotku ovládající pohyb okolo čepu. Funkce a možnosti nastavení jsou stejné jako u kolenního kloubu.

Nabízíme také variantu chodidla se zvýšenou tuhostí, kterou nejvíce ocení pokročilí lyžaři s amputací pod kolenem.

 

 

 

 

Dejte si pauzu

Kolenní kloub je možné deaktivovat pro pohodlné sezení a opět aktivovat jednoduchým pohybem.V aktivovaném stavu se koleno ohýbá proti odporu tlumiče.  Tu a tam je však čas pro pauzu. Aby si tedy uživatel mohl pohodlně sednout, ať už na sedačku lanovky nebo při večerní zábavě, koleno je možné vypnout.

Vypínání kolena se provádí jednoduše přitažením pásku, který zvýší úhel až na 80° bez odporu tlumiče. Když je uživatel zase připraven na jízdu, jednoduše rukou koleno natáhne, tím ho znovu aktivuje a může vyrazit.

Upozornění

Upozorňujeme, že používání protézy ProCarve s vámi musí nacvičit protetik, fyzioterapeut nebo instruktor lyžování a snowboardingu.

 

Chcete se nás na něco zeptat?

Vyplňte následující formulář a my se Vám v krátké době ozveme zpět na zadaný email.