Výhody

Žádné obavy z pádu


Pomocí senzorů C-Leg pozná, když se dostanete do nejisté situace. Při klopýtnutí zvýší svůj odpor a poskytne tak oporu, kterou potřebujete, abyste zabránili pádu.

Stabilita a přizpůsobivost

Gerhard s vnukem na hřišti
Nezávisle na terénu nebo rychlosti chůze, C-Leg za Vás neustále myslí na bezpečnost, takže na ni sami nemusíte myslet. Můžete zrychlovat a zpomalovat i chodit ze schodů střídavou chůzí, a pořád máte jistotu, že Vás C-Leg nezklame.

Různé režimy pro různé aktivity


Člověk se nepohybuje jen jednou rychlostí, a totéž platí o C-Legu. Nabízí dva aktivní režimy, které Vám podle požadavků nastaví Váš ortotik-protetik. Mohou být naprogramovány na Vaše nejběžnější aktivity, například pro specifickou práci nebo jízdu na kole.

Pohodlný stoj

Pohodlný stoj
Režim pro stoj umožňuje zafixování kolene v úhlu 7° až 70°. Při stoji pak zjistíte, že Vás stojí mnohem méně energie. Mytí nádobí nebo čekání ve frontě tak pro Vás bude najednou mnohem pohodlnější.

Snadná chůze

Snadná chůze
Pomocí mikroprocesoru v protéze je zcela snadné se rozejít. Plynulé a přirozené zahájení švihové fáze Vám dodá svobodu a kontrolu potřebnou pro překonávání výzev každého dne.

MyModes

Ovládání přes Cockpit App
pomáhá uživatelům snáze si uspořádat svůj každodenní režim při typických situacích v práci i ve volném čase a zvládnout je ještě bezpečněji. Pomocí dvou dodatečných režimů MyModes je možno nastavit kolenní kloub zcela individuálně podle osobních potřeb, třeba k tanci, jízdě na kole nebo na golf. Jemné donastavení úhlu flexe si pak může upravit sám uživatel pomocí aplikace „Cockpit App„.

Prokázané výsledky


C-Leg podstoupil mnohem více odborných a publikovaných klinických studií než kterékoli jiné koleno řízené mikroprocesorem. Žádné jiné koleno této kategorie na trhu se ani neblíží výsledkům, kterých dosáhl C-Leg.

Do sucha i do vlhka

Do sucha i do vlhka
Vlhkosti se v běžném životě nelze vyhnout. Nový C-Leg 4 to ale zvládne, protože je odolný vůči odstřikující vodě. Takže už není žádný problém, když vás při procházce náhle zastihne liják nebo se pocákáte při zalévání zahrady.

Automatická funkce sedu

Automatická funkce sedu
Nová automatická funkce sedu přepíná kloub automaticky do uvolněného stavu, když se uživatel posadí, aby mohl zaujmout pohodlnou pozici. Zároveň se aktivuje úsporný režim baterie.