C-Leg 4

Mikroprocesorem řízený kolenní kloub s intuitivním ovládáním stojné i švihové fáze. (SA 2-4)

C-Leg 4 - Ve dvou barvárch Najeďte myší a zvětšete

Fotografie

 • C-Leg 4 - Ve dvou barvárch
 • C-Leg 4 - Barva Desert Pearl
 • C-Leg 4 - Barva Volcano Shadow
 • C-Leg 4 - Barva Desert Pearl
 • C-Leg 4 - Barva Desert Pearl
 • C-Leg 4 - Ovládání přes telefon
 • C-Leg 4 - Vyjížďka do přírody
 • C-Leg 4 - Na procházce přáteli
 • C-Leg 4 - Odolný proti odstřikující vodě
 • C-Leg 4 - Koníčky mají zelenou

C-Leg 4

je protetický systém pro dolní končetinu řízený mikroprocesorem, který nahrazuje kolenní kloub. Malý počítač soustavně reaguje na to, jak se uživatel pohybuje a podle toho mu pomáhá při chůzi.

Hlavní výhody

 • intuitivní ovládáni stojné i švihové fáze
 • rychleji reaguje v nečekaných situacích
 • odolnější vůči vodě
 • chůze pozpátku
 • 2 individuální režimy MyModes
 • Ovládání nastavení prostřednictvím Android aplikace „Cockpit App“

Kdo a kde mě používá

 • lidé po amputaci dolní končetiny ve stehně
 • uživatelé se stupněm aktivity 2 až 4
 • doma, v zaměstnání i pro koníčky
 • pro pohyb ve složitém a náročném terénu
 

Žádné obavy z pádu


Pomocí senzorů C-Leg pozná, když se dostanete do nejisté situace. Při klopýtnutí zvýší svůj odpor a poskytne tak oporu, kterou potřebujete, abyste zabránili pádu.

Stabilita a přizpůsobivost

Gerhard s vnukem na hřišti
Nezávisle na terénu nebo rychlosti chůze, C-Leg za Vás neustále myslí na bezpečnost, takže na ni sami nemusíte myslet. Můžete zrychlovat a zpomalovat i chodit ze schodů střídavou chůzí, a pořád máte jistotu, že Vás C-Leg nezklame.

Různé režimy pro různé aktivity


Člověk se nepohybuje jen jednou rychlostí, a totéž platí o C-Legu. Nabízí dva aktivní režimy, které Vám podle požadavků nastaví Váš ortotik-protetik. Mohou být naprogramovány na Vaše nejběžnější aktivity, například pro specifickou práci nebo jízdu na kole.

Pohodlný stoj

Pohodlný stoj
Režim pro stoj umožňuje zafixování kolene v úhlu 7° až 70°. Při stoji pak zjistíte, že Vás stojí mnohem méně energie. Mytí nádobí nebo čekání ve frontě tak pro Vás bude najednou mnohem pohodlnější.

Snadná chůze

Snadná chůze
Pomocí mikroprocesoru v protéze je zcela snadné se rozejít. Plynulé a přirozené zahájení švihové fáze Vám dodá svobodu a kontrolu potřebnou pro překonávání výzev každého dne.

MyModes

Ovládání přes Cockpit App
pomáhá uživatelům snáze si uspořádat svůj každodenní režim při typických situacích v práci i ve volném čase a zvládnout je ještě bezpečněji. Pomocí dvou dodatečných režimů MyModes je možno nastavit kolenní kloub zcela individuálně podle osobních potřeb, třeba k tanci, jízdě na kole nebo na golf. Jemné donastavení úhlu flexe si pak může upravit sám uživatel pomocí aplikace „Cockpit App„.

Prokázané výsledky


C-Leg podstoupil mnohem více odborných a publikovaných klinických studií než kterékoli jiné koleno řízené mikroprocesorem. Žádné jiné koleno této kategorie na trhu se ani neblíží výsledkům, kterých dosáhl C-Leg.

Do sucha i do vlhka

Do sucha i do vlhka
Vlhkosti se v běžném životě nelze vyhnout. Nový C-Leg 4 to ale zvládne, protože je odolný vůči odstřikující vodě. Takže už není žádný problém, když vás při procházce náhle zastihne liják nebo se pocákáte při zalévání zahrady.

Automatická funkce sedu

Automatická funkce sedu
Nová automatická funkce sedu přepíná kloub automaticky do uvolněného stavu, když se uživatel posadí, aby mohl zaujmout pohodlnou pozici. Zároveň se aktivuje úsporný režim baterie.

 

 

 

 

 

Jak se žije Genovi s novým C-Legem 4


Jak funguje a co umí C-leg

Příběh C-Legu

Žádný jiný kolenní kloub tohoto druhu nenosí tolik lidí po celém světě. Od jeho příchodu na trh jím bylo vybaveno více než 60 tisíc amputovaných. V roce 1997 nastavil C-Leg nový standard bezpečnosti a svobody pohybu. Jeho výhody prokázala řada studií; žádný jiný kloub nebyl předmětem vědeckých studií tak často. Technologii C-Legu neustále zdokonalujeme.

Dynamičtější

Méně pozornosti věnované chůzi

Výsledkem přesných reakcí mikroprocesoru na signály jsou plynulé pohyby. Ať už jste na schodech, na šikmé plošině, ve složitém terénu či jdete pozpátku, C-Leg 4 se přizpůsobí každé situaci. Poznáte to, když na něj přenesete váhu, ale také ve švihové fázi. Přechod ze stojné do švihové fáze je snadnější. Schopnost přesných reakcí na signály spočívá v patentovaných čidlech a mikroprocesoru umístěném v kloubu. I uživatel, který C-Leg nikdy nenosil, si obvykle zvykne velmi rychle. Pokud byste měli zájem o opravdu aktivní protézu, doporučujeme vám systém doplnit o chodidlo řady Triton. Promluvte si o tom se svým ortotikem-protetikem.

Snadnější

Nové funkce pro stoj a sed

Pomocí nenápadného pohybu můžete zaujmout uvolněnou pozici s mírně pokrčeným kolenem. Možná už tuto funkci znáte s dálkovým ovládáním. Novou vlastností C-Legu 4 je, že vám protetik může na požádání nastavit intuitivní funkci stoje. Kloub pak rozpozná z vašich pohybů, kdy chcete zaujmout pozici ve stoje a kdy potřebujete pomoci s dalším krokem. Další novinkou je funkce sedu. Můžete tak zaujmout pozici v sedě, protože se kloub uvolní.

Dokonalejší

Chytré ovládání pomocí aplikace a nový design

C-Leg 4 můžete ovládat pomocí svého chytrého telefonu. Nová aplikace pro Android vám umožní přepínat mezi režimy, ukazuje stav baterie nebo třeba aktivuje a deaktivuje funkci sedu.
Nový design dává C-Legu úplně jiný rozměr. Tvar je navržený podle lidského těla, v diskrétních přitom ve svěžích barvách. Můžete si vybrat mezi antracitovým odstínem Volcano Shadow a světlejší barvou Desert Pearl. Ochranný kryt je také k dispozici ve třech různých variantách. Brání vnikání nečistot z okolí a chrání oděv. Pod dlouhými kalhotami dává obrysu končetiny přirozenější objem.

Stabilnější

Ještě lepší obnovení rovnováhy při klopýtnutí

Bezpečnost byla u C-Legu vždy na prvním místě. Řada studií prokázala, že četnost pádů je u C-Legu výrazně nižší než u běžných protéz. Vědecké studie ukazují, zvýšenou důvěru v protézu vybavenou C-Legem. Uživatelé se mohou více věnovat pozorování okolí, protože obnovení rovnováhy při klopýtnutí je o úroveň výš. Nový C-Leg reaguje ještě přesněji než dříve a bezpečnost chůze je zase o krok dál.


Stáhněte si soubor:

C Leg 4 - brožura pro uživatele

C Leg 4 - důvěřujte dalšímu kroku. Brožura pro uživatele.

 

Stáhněte si soubor:

C Leg 4 - brožura pro protetiky

C Leg 4 - důvěřujte dalšímu kroku. Brožura pro protetiky.

 

Stáhněte si soubor:

C Leg 4 - návod pro uživatele.

C Leg 4 - důvěřujte dalšímu kroku. Návod pro uživatele.

 

Stáhněte si soubor:

C Leg 4 - návod pro protetiky.

C Leg 4 - důvěřujte dalšímu kroku. Návod pro protetiky.

 

 

Chcete se na něco zeptat?

Vyplňte následující formulář a my se Vám v krátké době ozveme zpět na zadaný email.