Podrobnosti

Příběh C-Legu

Žádný jiný kolenní kloub tohoto druhu nenosí tolik lidí po celém světě. Od jeho příchodu na trh jím bylo vybaveno více než 60 tisíc amputovaných. V roce 1997 nastavil C-Leg nový standard bezpečnosti a svobody pohybu. Jeho výhody prokázala řada studií; žádný jiný kloub nebyl předmětem vědeckých studií tak často. Technologii C-Legu neustále zdokonalujeme.

Dynamičtější

Méně pozornosti věnované chůzi

Výsledkem přesných reakcí mikroprocesoru na signály jsou plynulé pohyby. Ať už jste na schodech, na šikmé plošině, ve složitém terénu či jdete pozpátku, C-Leg 4 se přizpůsobí každé situaci. Poznáte to, když na něj přenesete váhu, ale také ve švihové fázi. Přechod ze stojné do švihové fáze je snadnější. Schopnost přesných reakcí na signály spočívá v patentovaných čidlech a mikroprocesoru umístěném v kloubu. I uživatel, který C-Leg nikdy nenosil, si obvykle zvykne velmi rychle. Pokud byste měli zájem o opravdu aktivní protézu, doporučujeme vám systém doplnit o chodidlo řady Triton. Promluvte si o tom se svým ortotikem-protetikem.

Snadnější

Nové funkce pro stoj a sed

Pomocí nenápadného pohybu můžete zaujmout uvolněnou pozici s mírně pokrčeným kolenem. Možná už tuto funkci znáte s dálkovým ovládáním. Novou vlastností C-Legu 4 je, že vám protetik může na požádání nastavit intuitivní funkci stoje. Kloub pak rozpozná z vašich pohybů, kdy chcete zaujmout pozici ve stoje a kdy potřebujete pomoci s dalším krokem. Další novinkou je funkce sedu. Můžete tak zaujmout pozici v sedě, protože se kloub uvolní.

Dokonalejší

Chytré ovládání pomocí aplikace a nový design

C-Leg 4 můžete ovládat pomocí svého chytrého telefonu. Nová aplikace pro Android vám umožní přepínat mezi režimy, ukazuje stav baterie nebo třeba aktivuje a deaktivuje funkci sedu.
Nový design dává C-Legu úplně jiný rozměr. Tvar je navržený podle lidského těla, v diskrétních přitom ve svěžích barvách. Můžete si vybrat mezi antracitovým odstínem Volcano Shadow a světlejší barvou Desert Pearl. Ochranný kryt je také k dispozici ve třech různých variantách. Brání vnikání nečistot z okolí a chrání oděv. Pod dlouhými kalhotami dává obrysu končetiny přirozenější objem.

Stabilnější

Ještě lepší obnovení rovnováhy při klopýtnutí

Bezpečnost byla u C-Legu vždy na prvním místě. Řada studií prokázala, že četnost pádů je u C-Legu výrazně nižší než u běžných protéz. Vědecké studie ukazují, zvýšenou důvěru v protézu vybavenou C-Legem. Uživatelé se mohou více věnovat pozorování okolí, protože obnovení rovnováhy při klopýtnutí je o úroveň výš. Nový C-Leg reaguje ještě přesněji než dříve a bezpečnost chůze je zase o krok dál.