Výhody

Mechatronická protézová chodidla a jejich výhody

Více mobility, odlehčení amputované končetině, větší volnost při výběru obuvi

Chcete získat přirozenější vzorec chůze, větší flexibilitu na různých typech povrchů nebo v terénu, volnost při výběru obuvi nebo možnost uvolněně stát a sedět?

Naše mechatronická protézová chodidla umožňují téměř přirozený rozsah pohybu, lépe s nimi udržíte rovnováhu, při chůzi budete stabilnější a protéza se vám bude snadněji ovládat. Nadchne vás, jak rychle se přizpůsobí chůzi na svahu nebo v nerovném terénu.
Když se zastavíte, můžete stát uvolněně nebo se opřít. Komfortnější polohu zažijete i při sedu – chodidlo se samovolně spustí, celé bude v kontaktu s podložkou a pocítíte značné odlehčení pahýlu. Protože se naše mechatronická chodidla dokáží přizpůsobit i výšce podpatku, zažijete navíc i ojedinělou volnost při výběru obuvi. Jednoduše si obujete právě ty, na které máte náladu, nebo vyhovují akci, na kterou se chystáte.
Všechna chodidla můžeme přizpůsobit přímo pro vaše aktivity. Přesvědčte se o tom, jak široký rozsah možností tato chodidla nabízejí.

 

Větší volnost při výběru obuvi a výšky podpatku

Nosit můžete jakékoliv boty od plážové obuvi až po ty s 5cm podpatky, od společenských až po volnočasové, dámské, nebo pánské. Protézová chodidla Meridium a Triton Smart Ankle vám umožní větší volnost při výběru obuvi. Sami si můžete nastavit chodidlo pro různou výšku podpatku. Buď pomocí mobilní aplikace, nebo stisknutím tlačítka přímo na chodidle. Během chvíle změníte nastavení podpatku z vycházkové obuvi na společenskou.

 

 

 

Funkce odlehčení – uvolněnější sed a stoj

Při sedu může někdy protézové chodidlo vyvolávat nepříjemný tlak na pahýl, což je značně nekomfortní. Díky funkci odlehčení, kterou poskytují mechatronická chodidla, dojde při sezení k automatickému poklesu chodidla na podlahu. Držení těla je v této poloze přirozenější, uvolněnější a pohodlnější. Funkci odlehčení uvítáte i při stoji na svažitém terénu nebo při opírání se o zeď.

 

 

 

 

Přizpůsobení se terénu umožňuje zastavení při chůzi

Naše protézová chodidla se průběžně přizpůsobují různým typům povrchů. Reagují i při změně rychlosti chůze. Ulehčí chůzi do kopce a pomohou vaší lepší stabilitě při chůzi dolu svažitým terénem. Na svahu se můžete bez obav i zastavit. Mechatronická chodidla vám navíc poskytnou dodatečnou podporu při chůzi na schodech a oceníte je i na nerovném podkladu.