Stupeň aktivity 2

Vnitřní měkké lůžko

Je v přímém kontaktu s pokožkou, vytváří ochrannou vrstvu mezi pahýlem a vnějším lůžkem. Zpravidla je ve formě lineru ze silikonu (SIL), polyuretanu (PU) nebo kopolymeru (TPE).

Doporučené typy lineru:
Liner 6Y93 6Y93 Balance TPE liner Díky zesílenému gelu v přední části ideálně chrání prominující části pahýlu. Obsahuje minerální oleje, které zvláčňují suchou pokožku. Ideální v kombinaci s pasivním podtlakovým systémem.
6Y75 Skinguard. 6Y75 Skinguard Technology SIL liner Kvalitní silikonový liner s obsahem molekul stříbra, které zabraňují vytváření nepříjemného odéru. Zajišťuje ulpění vnějšího pahýlového lůžkaúčelovým tvarem ve spojení s distálním připojením. S ohledem na horší polstrovací schopnosti než TPE linery je vhodný pouze pro pahýly dobře kryté měkkými tkáněmi.
Liner 6Y523. 6Y523 Simplicity Tapered RUR liner Liner z gelového materiálu, který optimálně rozkládá tlak v pahýlovém lůžku, vhodný především pro pahýly s prominujícími částmi nebo vtaženými jizvami. Ideální v kombinaci s pasivním podtlakovým systémem.

Vnější nosné lůžko

Je nosnou částí protézy, musí být vždy vyrobeno zcela individuálně v závislosti na tvaru a délce pahýlu. Zpravidla je vyrobeno z laminátu, jehož předností je vysoká pevnost a nízká váha.

Doporučený typ nákolenky:
ProFlex Plus Pokud je pro ulpění protézy použit podtlakový systém (jednocestný ventil, Harmony System, Dynamic Vacuum System), je třeba vnější nosné lůžko hermeticky uzavřít nákolenkou.

Trubkový adaptér

Kovová trubka připojená od spojovacího adaptéru lůžka k protézovému chodidlu.

Chodidlo

Požadované vlastnosti:

  • Kvalitní dodatečné zajištění stability
  • Dobrá pružnost chodidla pro zvládání změn povrchu
Doporučené typy chodidel:
1D10 Dynamic. 1D10 Základní chodidlo pro tento stupeň aktivity, stabilní a odolná konstrukce.
Chodidlo 1D35. 1D35 Chodidlo s velmi stabilní stojnou fází při dobré progresivní dynamice odvalu.
Chodidlo 1M10 Adjust. 1M10 Adjust Ideální kombinace bezpečí, váhy a pohybu, vynikající přizpůsobivost na různém povrchu.
Chodidlo 1C30 Trias. 1C30 Trias Špičkové řešení pro tento stupeň aktivity, optimální kombinace přizpůsobivosti a dynamiky.