Opět rekordní počet účastníků v Hustopečích!

Protetický minimag 27/10/2015

Koncem minulého týdne jste měli opět možnost se tak trochu netradičně vzdělávat. 22.-23. října se totiž uskutečnil již třetí ročník Mezinárodního školení Ottobock v Hustopečích. Znovu jsme kombinovali teoretickou část programu s praktickými workshopy ve skupinách na různá témata a znovu jsme se přesvědčili o tom, že účastníky tato forma zajímá a baví. Letos dorazil do Hustopečí opět rekordní počet účastníků – 129 ortotiků-protetiků, fyzioterapeutů a majitelů ortoticko-protetických firem.

Náplň byla tento rok díky zajímavým novinkám opravdu bohatá, účastníci dostali informace například k našim novým mechatronickým kloubům C-Leg 4, Genium, Genium X3 a Kenevo. Všichni si dokonce mohli popovídat s figuranty, kteří systémy v praxi předváděli. Kromě těchto top produktů velmi zaujal Dynamic Vacuum System, který se mezi podtlakovými systémy řadí mezi ventil a Harmony a zajistí si jistě velkou oblibu. Novinky neminuly ani segment mechanických kolenních kloubů a dalších oblastí. Všem zajímavým produktům se budeme samozřejmě věnovat v následujících číslech Protetického minimagu.

Pokud stále ještě přemýšlíte o vaší účasti příští rok, možná vás přesvědčí hodnocení zkušených ortotiků-protetiků:

Aleš Miklica, M. A. Ortopedická Protetika s.r.o.:

„Ze všech novinek, které jsem na školení viděl, mě nejvíce zaujal systém DVS (Dynamic Vacuum System). Mám už vytipované dva pacienty, u kterých bych chtěl DVS aplikovat. Školení mě definitivně přesvědčilo o tom, že ulpění podtlakem je v mnoha případech nejvhodnější řešení, na které se budu nyní soustředit.“

David Modlík, Ortotika – protetika s.r.o.:

„Na tomto školení nejvíce oceňuji kombinaci teorie a praktických ukázek, ze kterých si člověk odnese nejvíce nových informací. Moc se mi líbil přehled sportovních protéz a propojení s rehabilitací, které byl jeden z workshopů věnován. Úroveň školitelů byla vysoká a organizace celkově byla velmi pěkně zvládnutá.“

Malou ochutnávku z průběhu a náplně školení můžete načerpat prostřednictvím následující fotogalerie. Účastníkům školení zašleme ještě tento týden odkaz ke stažení kompletního balíčku fotografií.

Už dnes se těším, že v Hustopečích poznám příští rok další nové tváře!