Co děláte, když se vám potí pahýl?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #7873 Odpovědět
  anon
  Host

  Když se mi zpotí pahýl, tak mi potom protéza sklouzává, připadá mi to nebezpečné. Co proti tomu mám dělat?

  #7874 Odpovědět
  Avatar photoHanka Kohoutová
  Účastník

  Pokud vám protéza sklouzává, určitě informujte svého protetika. Ten by vám ale také měl nabídnout kosmetické přípravky, jako např. Derma prevent nebo Derma repair, které by vám měly pomoci. Záleží také, jaký nosíte liner. Pokud by vám protetik nepomohl, napište nám na protezy@ottobock.cz.

  #14171 Odpovědět
  Venca
  Host

  Dobrý den, jsou na trhu nějaké přípravky nebo návody proti nadměrnému pocení pahýlu? Jsem amputovaný LHK a PDK a pocení pahýlu v silikonu je tak silné, až mi sjíždí z pahýlu nejvíc LHK. Po sundáni vyliju dost vody. Mám sprej proti pocení od ossuru, ale ten takovému pocení nepomáhá.
  Děkují ta případnou odpověď.

  #14178 Odpovědět
  Avatar photoMiloš Brandt
  Správce

  Dobrý den, každý organismus vylučuje jiné množství potu při různých aktivitách. Zkráceně řečeno, někdo se potí více a někdo méně. Je velmi obtížné tuto činnost organismu omezit. Nevyhovuje-li Vám současný přípravek, může zkusit Derma Prevent. Více informací o kosmetice Derma naleznete zde: https://www.ottobock.cz/protetika/produkty-od-a-do-z/derma-skin-care/. Obraťte se na svého ortotika-protetika. Ten by Vám měl umět poradit.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
Odpověď na: Co děláte, když se vám potí pahýl?
Osobní informace: