Vlastnosti

„Náš materiál je mimořádný zejména druhem receptury a speciálně uzpůsobeným postupem výroby. Chtěli jsme z materiálu získat úplně všechno. To nám sice dalo více práce, ale dosáhli jsme toho, že ProFlex Plus má delší životnost a vyšší kvalitu, kterou uživatelé pocítí.“

Říká Klaus Peter Anhalt,
inženýr makromolekulární chemie a hlavní expert na polymery u firmy Ottobock.

 

 

Uživatelé požadují nákolenku, u které dochází pomaleji k zeslabování její tloušťky

 • Naše řešení
  Ottobock dokázal zamezit předčasnému opotřebení TPE během používání nákolenky. Dokonce i při stálém tlaku si dlouhodobě udrží svou vysokou kvalitu. Hlavním důvodem je pozvolné uvolňování medicinálního bílého oleje, které zabraňuje tvorbě olejového filmu na pokožce.
 • Zkušenosti vašich zákazníků
  Zeptejte se svých zákazníků na dlouhodobou trvanlivost ProFlex Plus. Podle našich zkušeností z praxe dostanete pozitivní odezvu.

Chemický odér materiálu

 • Naše řešení
  Oddělení výzkumu a vývoje Ottobock vyvinulo zvláštní gelovou formuli, která zmenší tento nepříjemný průvodní jev. ProFlex Plus má odér neutrální.
 • Čichová zkouška
  Vezměte si ProFlex Plus do ruky a přičichněte k ní. Přesvědčte se sami!

Uživatelé požadují nákolenku, která se snadno nasazuje

 • Naše řešení
  Povrchová struktura textury ProFlex Plus je hladká, což uživateli usnadňuje narolování a srolování nákolenky na pahýlové lůžko a končetinu. Další výhodou při vybavování s ProFlex Plus je možnost výběru ze dvou délek, a proto se nákolenka nemusí přiřezávat.
 • Zkouška nasazování
  Natáhněte si ProFlex Plus na ruku. Zjistíte, že je materiál mimořádně klouzavý.

Uživatelé by chtěli, aby nákolenka proximálně dobře dosedala a šetřila pokožku

 • Naše řešení
  ProFlex Plus má mezi kolenem a proximálním koncem kónický tvar, který odpovídá anatomii a snižuje tlak na stehno. Vylepšili jsme ještě proximální šev. Je měkčí než dříve a pro uživatele sotva citelný.
 • Zkouška na pocit
  Vezměte si ProFlex Plus do ruky a přejeďte prsty přes proximální zakončení. Pokud znáte i předchozí model, ucítíte, jaký je mezi nimi rozdíl.

Nákolenka by neměla bránit volnosti pohybu v kolenním kloubu, měla by ale chránit patelu

 • Naše řešení
  Preflexe 15° je velmi blízká anatomickým podmínkám. Usnadňuje flexi kolene a zmenšuje tvorbu řas v zákolení. Oblast pately je také předvytvarovaná – na čéšku tak působí menší tlak, nákolenka lépe sedí a uživatel si užívá mnohem lepšího komfortu nošení.
 • Vzhled a pocit
  Preflexe nákolenky je dobře znatelná i zvenčí a její design perfektně kopíruje oblast zákolení a pately. Když si sáhnete dovnitř nákolenky, zjistíte, jak je materiál flexibilní, což podstatně přispívá ke komfortu nošení.

Jakmile si uživatelé vezmou ProFlex Plus do rukou, okamžitě se jim zalíbí

 • Naše řešení
  Nákolenka je viditelnou součástí protézy. Někteří uživatelé požadují, aby působila nenápadně a podobala se barvou odstínu jejich kůže. Jiní zase chtějí sportovnější variantu. ProFlex Plus proto dodáváme v béžové, černé a šedé barvě. Barvy jsou přizpůsobeny modernímu designu našich linerů, aby tvořily jeden celek. Kromě možnosti výběru barvy podporuje pozitivní první dojem i měkký a hladký materiál.
 • První dojem
  Co říkají vaši zákazníci na náš ProFlex Plus? Jsme zvědaví na zpětnou vazbu a doufáme, že jsme se trefili do noty i jim.