Výhody

Střídavá chůze do schodů

Střídavá chůze do schodůGenium je JEDINÉ protetické koleno, které dovoluje chůzi do schodů střídavým krokem bez pohonu, a to díky velkému množství senzorických vstupů.

 

Hladší překonávání překážek

Hladší překonávání překážekVšechny každodenní překážky teď snado překročíte přímo. Při následném došlapu na zem Vás podpoří stabilní, lehce ohnuté koleno. Nemusíte tedy už nemotorně švihat protézou do strany před každou překážkou, jako tomu bylo doposud.

 

Funkce Walk-to-run

Z chůze do běhuSituace, kdy volně jdete a náhle musíte zrychlit, není pro uživatele Genia už žádnou překážkou. Funkce Walk-to-run umožňuje okamžitou změnu z normálního tempa na běh plnou rychlostí. Stačí prostě se rozběhnout.

 

Chůze pozpátku a více…

Chůze pozpátku a více...Genium rozpozná směr chůze dopředu i dozadu a dává tak neustále potřebnou jistotu, i když uděláte krok vzad nebo náhle změníte směr.

 

Snadnější stoj

Snadnější stojGenium pozná, že stojíte, a automaticky zabrání dalšímu ohnutí kolene. Při stání budete uvolněnější, ušetříte energii i zátěž na zdravé končetině. A to dokonce i ve svahu nebo na nerovném povrchu.

 

Přirozenější sed

Přirozenější sedBudete-li sedět déle než dvě sekundy se stehnem ve vodorovné poloze a s minimální zátěží na podložku, Genium sníží svůj odpor, abyste mohli sedět přirozeně, a přepne se do úsporného režimu.

 

Odolný nejen vůči vodě

Odolný nejen vůči voděBěžný prach a špína není pro Genium žádný problém. Ale co víc, Genium splňuje mezinárodní standard IPX4, což značí odolnost vůči stříkající vodě ze všech stran. Jde o první kolenní kloub s mikroprocesorem, který byl testován na standardy IPX.

 

Individuální naprogramování pěti režimů MyModes

Individuální programování pěti režimů MyModesVětšinu požadavků každodenního života zvládne uživatel se základním režimem. Pro speciální situace či aktivity lze individuálně naprogramovat až pět režimů MyMode. Jemné donastavení úhlu flexe si pak může upravit sám uživatel pomocí aplikace Cockpit App.

 

Netřeba přerušovat náročný den kvůli dobíjení

Indukční nabíječkaBaterie vydrží nabitá pět dní, takže už není žádným problém být delší dobu bez nabíječky nebo bez elektrického proudu. Navíc se nabíječka připojuje na zadní stranu kolene pomocí magnetků. Nabíjení je tak snazší – dokonce i přes oblečení nebo přes kosmetický kryt – a není zapotřebí nabíjecí zdířky.