Detaily

Jak funguje C-Leg?

Pyramidový adaptér spojuje C-Leg s protézovým lůžkem. C-Leg je též k dispozici s připojením na závit pro uživatele s dlouhým pahýlem či s exartikulací kolenního kloubu. Snímač úhlu kolene měří úhel flexe a úhlovou rychlost kloubu. Ve zlomku vteřiny dodá do mikroprocesoru data pro dynamické řízení švihové fáze a odporu během stojné fáze.
Elektronika: Mikroprocesor je ukryt v horní části kloubu. Zde se v reálném čase zpracovávají signály ze snímačů a řídí se veškeré pohyby protézy. Lithiový akumulátor dodává energii, která je zapotřebí k řízení kolenního kloubu. Je umístěný přímo v ose rotace protézy a jeho provozní doba je až 45 hodin.
Karbonový rám: Karbon je moderní, vysoce jakostní materiál, který je pevný a zároveň mimořádně lehký. Chrání elektroniku, hadrauliku a akumulátor a zároveň dodává protéze elegantní tvar. C-Leg je vhodný pro uživatele do tělesné hmotnosti až 136 kg. Hydraulická jednotka sestává ze dvou vzájemně  nezávislých hydraulických válců řízených mikroprocesorem.  Při ohýbání a natahování kolene zajišťují  správný flekční odpor ve stojné  i švihové fázi.
Trubkový adaptér  se snímačem momentu – odtud dostává mikroprocesor  padesátkrát za sekundu  informace o zatížení protézy,  aby mohl spolehlivě přepínat  mezi stojnou a švihovou fází. Stupnice na přední straně  adaptéru umožňuje rychlé  a jednoduché nastavení výšky. Bezdrátové dálkové ovládání
umožňuje jednoduše aktivovat různé režimy. Lze se tak věnovat zvláštním činnostem, jako je například jízda na kole, na inline bruslích nebo na běžkách.