Michelangelo

Rozmanitý úchop, rozmanitý život

Michelangelo - Michelangelo Najeďte myší a zvětšete

Fotografie

  • Michelangelo - Michelangelo
  • Michelangelo - Michelangelo s Axon Master
  • Michelangelo - Separátně se pohybující palec
  • Michelangelo - Měkké konečky prstů
  • Michelangelo - Nabíječka
  • Michelangelo - Sklenice s pitím
  • Michelangelo - Sklenice s pitím
  • Michelangelo - Jemný stisk
  • Michelangelo - Příprava potravin
  • Michelangelo - Čtení novin, časopisů, knih

Každodenní činnosti bývají často velkou životní výzvou. Schopnost zvládnout tyto aktivity samozřejmě a bez cizí pomoci ocení obzvláště lidé po amputaci.

Ruka Michelangelo má čtyři pohyblivé prsty a odděleně ovládaný palec, který lze polohovat pomocí svalových signálů. To představuje dosud nebývalé možnosti v oblasti protetiky a jistého provádění různých druhů úchopů a pohybů.

Pro dosažení přirozeného pohybového vzorce je ruka vybavena dvěma pohony. Hlavní pohon má na starosti úchopové pohyby a úchopovou sílu, pohon palce umožňuje jeho pohyb v dodatečné ose. Palec, ukazováček
a prostředníček lze řídit aktivně, prsteníček a malíček se zapojují do jejich pohybu pasivně.

Díky velkému množství funkcí mohou uživatelé využívat sedm různých poloh ruky. Vaření, jízda autem, listování v knize nebo psaní na klávesnici – pohybové vzorce, které jsou k tomu zapotřebí, budou moci začlenit s rukou Michelangelo do každodenního života, volného času a zaměstnání zcela samozřejmě.

 
Technické údaje Michelangelo
Síla úchopu v režimu opozice 70 N
Síla úchopu v bočním režimu 60 N
Síla úchopu v neutrálním režimu 15 N
Šíře rozevření 120 mm
Rychlost 325 mm/s
Hmotnost 420 g
Provozní napětí 11,1 V
Provozní teplota -10° až 60°

Sedm různých typů úchopu

Jen málokterá část lidského těla je tak rozmanitá a komplexní, jako je ruka. Jenom perfektní vzájemná souhra nervů, šlach, celkem 27 kostí, 39 svalů a 36 kloubů nám umožňuje provádět každodenní úkoly přirozeným způsobem. Obnovení co nejvíce z této spousty funkcí pomocí protézy je jedním z nejnáročnějších úkolů medicínské techniky. Ruka Michelangelo se sedmi různými možnostmi úchopu umožňuje obnovení mnoha funkcí jako u zdravé ruky. Její úchopová síla je od 6 do 7 kg. Sílu, která je zapotřebí k udržení těžkého nebo lehkého předmětu v ruce Michelangelo, lze nastavit a ovládat.

Laterální sevření

Pro laterální sevření, též známé jako klíčový úchop, se palec posune do strany směrem k ukazováku. To vám umožní uchopovat ze strany ploché předměty jako například papír nebo kreditní karta.

Laterální silový úchop

Palec se posune laterálně směrem k ukazováku. To vám umožní uchopit předměty průměrné velikosti jako například mobilní telefon.

Abdukce/addukce prstu

Rozevření a sevření prstů vám umožní držet ploché, tenké předměty (< 3 mm) jako například bankovky.

Špetkový úchop

Známé jako špetkový úchop, při kterém palec společně s ukazovákem a prostředníkem vytvoří tříbodovou podporu tak, že můžete bezpečně držet malé předměty, jako je pero.

Opoziční silový úchop

Velká šířka otevření ruky vám umožní bezpečně uchopovat předměty o větším průměru.

Otevřená dlaň

Otevřením ruky dosáhnete polohy otevřené dlaně, na které můžete nosit přirozeným způsobem takové předměty, jako je talíř nebo podnos.

Neutrální režim

V klidové poloze vypadá ruka Michelangelo velmi přirozeně. Ve flexibilním režimu se zápěstí snadno přizpůsobí podle tlaku. Při uvolnění svalů zaujme ruka Michelangelo také přirozenou uvolněnou polohu.

 

Chcete se na něco zeptat?

Vyplňte následující formulář a my se Vám v krátké době ozveme zpět na zadaný email.