Stupeň aktivity 3

Vnější nosné lůžko

Je nosnou částí protézy, musí být vždy vyrobeno zcela individuálně v závislosti na tvaru a délce pahýlu. Zpravidla je vyrobeno z laminátu, jehož předností je vysoká pevnost a nízká váha.

Doporučený typ nákolenky:
ProFlex Plus Pokud je pro ulpění protézy použit podtlakový systém (jednocestný ventil, Harmony System, Dynamic Vacuum System), je třeba vnější nosné lůžko hermeticky uzavřít nákolenkou.

Aktivní podtlakový systém připojení protézy Harmony

V případě, že to dovolují podmínky na pahýlu, je aktivní podtlakový systém optimální vybavení pro tento stupeň aktivity. Připojení trubkového adaptéru k lůžku však může být i přímé.

Systém Harmony využívá pumpy ve spojení s jednocestným ventilem, pomocí nichž se vzduch mezi pahýlovým lůžekm a linerem téměř všechen odsaje. Systém zůstává aktivní při každém kroku a reguluje potřebný podtlak. Takto lze dosáhnout silnějšího ulpění na pahýlu než při vybavení pasivním podtlakem.

Systém Harmony redukuje střihové síly v pahýlovém lůžku, kontroluje objem pahýlu a zlepšuje jeho prokrvení. Pevné ulpění zajišťuje lepší vnímání podkladového terénu a uživatel může cítit, co se děje pod chodidlem protézy. Má tak při každodenním používání větší jistotu.

Podtlakový systém připojení protézy Dynamic Vacuum System

Systém vypouští přebytečný vzduch z prostoru mezi pahýlovým lůžkem a linerem. Vytváří podtlak, kterým utěsní tento prostor. Protéza tak lépe přilne, proto je pohyb s tímto zařízením komfortnější a bezpečnější. Systém funguje aktivně a dynamicky – pokud zrychlíte, podtlak se zvýší. Přizpůsobí se rovněž Vaší hmotnosti.

Trubkový adaptér

Kovová trubka připojená od spojovacího adaptéru lůžka k protézovému chodidlu.

Chodidlo

Požadované vlastnosti:

  • Snadný odval
  • Dobrý návrat energie
  • Schopnost vyrovnávat nerovnosti povrchu
  • Dobrá pružnost pro umožění širokého spektra každodenních činností
Doporučené typy chodidel:
 Chodidlo 1D35. 1D35 Základní chodidlo pro tento stupeň aktivity, stabilní a odolná konstrukce, horčí pružnost a průměrná dynamika
Chodidlo 1C30 Trias. 1C30 Trias Pro ty, kteří upřednostní přizpůsobivost a nízkou hmotnost před výraznou dynamikou
C-Walk. 1C40 C- Walk Vynikající řešení pro tento stupeň aktivity. Harmonický průběh pohybu a výborný návrat energie.
Protetické chodidlo 1C50 Taleo. 1C50 Taleo Taleo je určeno pro aktivní uživatele, kteří se pohybují v různých vnitřních i venkovních prostředích, kladou důraz na bezstarostnou chůzi a schopnost jít kamkoliv, kam je život zavede.

Vnitřní měkké lůžko

Je v přímém kontaktu s pokožkou, vytváří ochrannou vrstvu mezi pahýlem a vnějším lůžkem. Zpravidla je ve formě lineru ze silikonu (SIL), polyuretanu (PU) nebo kopolymeru (TPE).

Doporučené typy lineru:
Liner 6Y93 6Y93 Balance TPE liner Díky zesílenému gelu v přední části ideálně chrání prominující části pahýlu. Obsahuje minerální oleje, které zvláčňují suchou pokožku. Ideální v kombinaci s pasivním podtlakovým systémem.
Liner 6Y77. 6Y77 Skeo 3D SIL liner Špičkový silikonový liner s proměnlivou sílou stěny a tvarem vycházejícím z anatomie pahýlu. Výborná ochrana, ulpění a volnost pohybu. Zajišťuje ulpění vnějšího pahýlového lůžkaúčelovým tvarem ve spojení s distálním připojením. Ideální v kombinaci s MagnoFlex Lock.
Liner 6Y512. 6Y512 Anatomic 3D PUR liner Liner z anatomicky tvarovaného gelového materiálu, který optimálně rozkládá tlak v pahýlovém lůžku. Ideální v kombinaci s pasivním i aktivním podtlakovým systémem.

 

 
Najděte si nejbližšího protetika