Stupeň aktivity 1

Těsnící nákolenka

I pro nízký stupeň aktivity doporučujeme pro připojení protézy systém pasivního podtlaku (viz systém připojení níže). Aby do pahýlového lůžka nevnikal shora vzduch a systém ulpění správně fungoval, musíme přechod lůžka a stehna utěsnit vhodnou nákolenkou. Měla by být z kvalitního kopolymerového materiálu, v ideálním případě předtvarovaná, aby neškrtila, ale zároveň nepropouštěla žádný vzduch.

Doporučujeme typ:
ProFlex Plus 453A30 Nákolenka ProFlex Plus je vyrobená z kopolymeru (TPE). Typickou vlastností tohoto materiálu je velmi dobrá pružnost (elasticita). Nezužuje pahýl, nebrání ohybu kolene, navíc obsahuje medicinální bílý olej, který pečuje o pokožku. Díky zvláštnímu složení materiálu předčí typické vlastnosti TPE.

Liner

Musí vašemu pahýlu zajistit ideální prostředí, chránit ho a udržovat pokožku v dobrém stavu. Pomoci tomu může i medicinální olej obsažený v materiálu lineru. Měl by jít i snadno čistit a jeho nasazování musí být jednoduché. Důležité je vybrat vhodný liner s ohledem na zvolený typ lůžka a systém připojení.

Doporučujeme typ:
Liner 6Y92 Caleo 6Y92 Caleo Základní liner pro kvalitní ochranu pahýlu díky gelovému materiálu a obsahu minerálního oleje, který zvláčňuje suchou pokožku. Ideální v kombinaci s pasivním podtlakovým systémem.
Liner 6Y93 Caleo 3D s pinem 6Y93 Caleo 3D Speciální 3D design lineru 6Y93 Caleo chrání pahýl díky zesílenému materiálu (6 mm) vpředu. Současně udržuje flexibilitu v oblasti kolen díky použití tenčího materiálu (3 mm) vzadu. Hladký, robustní textilní materiál je velmi odolný a snadno se obléká.
Liner 6Y70. 6Y70 Skeo Kvalitní silikonový liner, který zajišťuje ulpění vnějšího pahýlového lůžka s účelovým tvarem ve spojení s distálním připojením. S ohledem na horší polstrovací schopnosti než TPE linery je vhodný pouze pro pahýly dobře kryté měkkými tkáněmi.
Liner 6Y75 Skeo 6Y75 Skeo Kvalitní silikonový liner s obsahem molekul stříbra, které zabraňují vytváření nepříjemného odéru. Zajišťuje ulpění vnějšího pahýlového lůžka s účelovým tvarem ve spojení s distálním připojením. S ohledem na horší polstrovací schopnosti než TPE linery je vhodný pouze pro pahýly dobře kryté měkkými tkáněmi.

Pahýlové lůžko

Mělo by být vyrobeno v plně kontaktním provedení, protože tento tvar zajišťuje ideální rozložení tlaku, dobré prokrvení pahýlu a ovládání pomůcky. Jelikož je pro optimální fungování celého systému velmi důležité správné obouvání protézy, společně ho nacvičíme.

Systém připojení

Připojení pasivním podtlakem je vhodné i pro nízký stupeň aktivity. Ve spodní části pahýlového lůžka je namontovaný jednocestný ventil, který vypustí vzduch ven, když protézu zatížíte. Zpět se již vrátit nemůže a vzniklý podtlak pevně drží protézu na pahýlu.

Doporučujeme typ:
Jednocestný ventil 4R140 Jednocestný ventil 4R140

Trubkový adaptér

Pro propojení pahýlového lůžka a protézového chodidla používáme nejrůznější adaptéry – musí nám umožnit správné seřízení protézy, musí mít dostatečnou nosnost a zároveň co nejméně vážit.

Doporučujeme typ:
Trubkový adaptér z hliníku Alu adaptér

Protézové chodidlo

Pro Vás je nejdůležitější, aby bylo protézové chodidlo co nejlehčí a zároveň umožňovalo stabilní a bezpečný stoj a chůzi pomalou rychlostí.

Doporučujeme typy:
Protetické chodidlo 1D10 1D10 Chodidlo 1D10 Dynamic má téměř přirozený tvar s hladkým povrchem, vytvarovanými prsty a odděleným palcem. Funkčních vlastností dosahuje osvědčenou kombinací tvarovaného jádra a funkční pěny. 1D10 je dodáváno s namontovaným modulárním adaptérem z titanu a je schválené pro tělesnou hmotnost do 150 kg.
Protetické chodidlo SACH+ Sach+ Chodidla řady SACH+  kladou důraz zejména na dlouhou životnost a robustnost konstrukce. Chodidla jsou vhodná pro použití u modulárních i exoskeletálních protéz a jsou schválená pro tělesnou hmotnost do 125 kg.
Protetické chodidlo Terion K2 1C11 1C11 Terion K2 Terion K2 je spolehlivým společníkem pro každý den, zejména pro uživatele se zvýšenou potřebou bezpečnosti. Protézové chodidlo poskytuje stabilitu a bezpečnost při chůzi i při stoji jak doma, tak v blízkém okolí. Terion K2 je velmi lehký a nabízí uživateli veškeré pohodlí. Toto protetické chodidlo je také vysoce robustní a odolné proti stříkající vodě a nečistotám. Delší špička chodidla poskytuje přirozený vzhled a umožňuje nosit sandály.

 

 
Najděte si nejbližšího protetika