Stupeň aktivity 1

Vnitřní měkké lůžko

Je v přímém kontaktu s pokožkou a vytváří ochrannou vrstvu mezi pahýlem a vnějším lůžkem. Zpravidla je ve formě lineru ze silikonu (SIL) nebo kopolymeru (TPE).

Doporučené typy lineru:
6Y92 Basic TPE liner. 6Y92 Basic TPE liner Základní liner pro kvalitní ochranu pahýlu díky gelovému materiálu a obsahu minerálního oleje, který zvláčňuje suchou pokožku. Ideální v kombinaci s pasivním podtlakovým systémem.
Liner 6Y93 6Y93 Balance TPE liner Díky zesílenému gelu v přední části ideálně chrání prominující části pahýlu. Obsahuje minerální oleje, které zvláčňují suchou pokožku. Ideální v kombinaci s pasivním podtlakovým systémem.
Liner 6Y70. 6Y70 SilikonGel SIL liner Kvalitní silikonový liner, který zajišťuje ulpění vnějšího pahýlového lůžkaúčelovým tvarem ve spojení s distálním připojením. S ohledem na horší polstrovací schopnosti než TPE linery je vhodný pouze pro pahýly dobře kryté měkkými tkáněmi.
6Y75 Skinguard. 6Y75 Skinguard Technology SIL liner Kvalitní silikonový liner s obsahem molekul stříbra, které zabraňují vytváření nepříjemného odéru. Zajišťuje ulpění vnějšího pahýlového lůžkaúčelovým tvarem ve spojení s distálním připojením. S ohledem na horší polstrovací schopnosti než TPE linery je vhodný pouze pro pahýly dobře kryté měkkými tkáněmi.

Vnější nosné lůžko

Je nosnou částí protézy, musí být vždy vyrobeno zcela individuálně v závislosti na tvaru a délce pahýlu. Zpravidla je vyrobeno z laminátu, jehož předností je vysoká pevnost a nízká váha.

Trubkový adaptér

Kovová trubka připojená od spojovacího adaptéru lůžka k protézovému chodidlu.

Chodidlo

Požadované vlastnosti:

  • Vysoká stabilita během stání a chůze
  • Nízká hmotnost chodidla
Doporučené typy chodidel:
Chodidlo 1G6. 1G6 Geriatrické chodidlo s nejnižší možnou hmotností, vhodné pro základní bezpečný pohyb s protézou, pro nejméně aktivní uživatele.
Univerzální chodidlo 1S101 SACH. 1S01 SACH Univerzální chodidlo pro tento stupeň aktivity.
Chodidlo 1M10 Adjust. 1M10 Adjust Ideální kombinace bezpečí, váhy chodidla a možného pohybu.

Kosmetický kryt

Na přání uživatele je možné přes trubkový adaptér a vnější nosné lůžko vyrobit kosmetický kryt, který dotvoří tvar a objem chybějící končetiny tak, aby vypadal stejně jako zachovalá končetina. Kosmetický kryt se vyrábí z lehkého pěnového materiálu v barvě kůže přímo na míru uživatele. Nemá na funkčnost protézy žádný vliv, jeho funkce je pouze estetická.

V současné době je spíše trend kosmetický kryt nepoužívat. Dnešní moderní komponenty mají elegantní design a mnozí uživatelé rádi chodí s protézou i v krátkých kalhotech.

 

 
Najděte si nejbližšího protetika