Vodní sporty

Vodnická protéza

Co se stane, když vlezete s běžnou protézou do vody? Zničí se… Pokud však máte komponenty Aqualine od Ottobock, můžete nejen do vody u nás, ale můžete řádit i v moři. Podívejte se, jak si Aleš v Chorvatsku užíval nejrůznější vodní sporty. A protéza? S kolenem, chodidlem, trubkou a dalšími komponenty řady Aqualine všechno přežila bez úhony. A narozdíl od živé nohy nepotřebovala opalovací krém…

Bez nohou a bez ruky

Cameron Clapp přišel o obě nohy nad kolenem v roce 2001 a je prvním civilním občanem, který byl vybavený bionickým kolenním systémem X3. Tento systém je voděodolný a má pět dalších programovatelných režimů, které umožňují běh, jízdu na snowboardu, lyžování, cyklistiku i další aktivity. Jde o tentýž kloub X3, který byl používán v americké armádě. Cameron je prvním oboustranně amputovaným na světě, který byl tímto systémem vybaven.

Nové obzory s Geniem X3

Následující video působivě ukazuje, jaké různé funkce nabízí kolenní kloub Genium X3 zkušenému a trénovanému uživateli. Protéza umožňuje běh lesem i ve složitém terénu, střídavou chůzi do schodů, překonávání překážek, plavání i třeba koupání nebo dát si sprchu: