Sjezdové lyžování a snowboarding

ProCarve – protézy na lyžování i snowboard

Podívejte se, jak se sjíždí svahy se systémem ProCarve! Ten byl navržen přímo pro lyžování a snowboarding, ale dá se využít i vlétě například na vodní lyžování. Vysoce účinné tlumiče jsou kombinací pneumatického pístu a hydraulické jednotky a ovládají ohýbání a natahování kloubu. ProCarve je vhodný jako pro amputace nad kolenem, tak i pod kolenem.

Beznohá jízda s protézou C-Leg

Aleš, Petr a Mirek vám ukážou, že ztrátou dolní končetiny aktivní život nekončí. Ať už ji máte amputovanou pod nebo nad kolenem, můžete na carvingových lyžích řádit stejně jako kluci. Pochopitelně je třeba nějaký čas lyžování s protézou trénovat, ale jak uvidíte, jde to! A to takovým způsobem, že hobby lyžař Aleš s amputací ve stehně a kolenním kloubem C-Leg strčí na svahu do kapsy většinu dvounohých lyžařů.

Petr s oboustrannou amputací a systémem ProCarve

Petr měl lyžování vždycky rád a po nehodě se rozhodl, že se na svah vrátí. Je názornou ukázkou toho, že když se člověk nevzdá, jde ledacos. S lehkou pomocí se dokáže pustit z kopce i s oboustrannou amputací… a to je jedna dokonce nad kolenem. Petře držíme palce a přejeme další pokroky:-)