Fitness aplikace

Nově s modulem „Protažení a relaxace“

 

mzl.kyeimuve.175x175-75Ottobock vyvinul aplikaci pro samostatné cvičení lidí s amputací dolní končetiny. Za vývojem aplikace stojí jak fyzioterapeuti, tak ergoterapeuti, a jejich cílem bylo pomoci amputovaným při získávání větší mobility i v každodenním životě. Aplikaci s názvem Fitness for Amputees si můžete zdarma stáhnout zde: pro iPhone a iPad, pro Android

(Upozorňujeme, že aplikace je v angličtině.)

Trénujte sami doma!

Úspěch vybavení protézou je závislý na tom, jestli amputovaný splňuje fyzické předpoklady k jejímu používání a jestli je schopen využít co nejvíce funkcí protézy. Ottobock se tedy v posledních letech soustředil na oblast rehabilitace a následnou péči, aby i ti, kdo neabsolvují důkladnou terapii a školu chůze, mohli alespoň sami doma pravidelně cvičit. Aplikaci ale ocení i ti, kteří za sebou řádnou terapii i školu chůze s terapeutem mají, protože mohou pokračovat ve cvičení samostatně i bez pomoci odborníka.

Fitness aplikace není vázaná na žádný konkrétní produkt, a lze ji tedy využít při jakémkoli individuálním vybavení. Aplikace nabízí tři základní moduly – „Síla a vytrvalost“, „Rovnováha a koordinace“ a nově i „Protažení a relaxace“. V prvních dvou modulech je možné vybrat si ze tří úrovní obtížnosti, a proto tak stupeň aktivity uživatele není podstatným faktorem. Statistická tabulka ukazuje, kam až se uživatel se cvičeními dostal, a je také možné si stanovit individuální cíle, třeba ve spolupráci s fyzioterapeutem.

 

 

Síla a vytrvalost

Síla a vytrvalostPrvní modul aplikace předvádí cviky na sílu a vytrvalost, prováděné bez protézy. Cílem je posílit svaly na nohou, břišní a zádové svalstvo i ruce. Názorné pohyblivé obrázky jasně ukazují, jak cvik provádět, takže se v aplikaci může zorientovat i ten, kdo s angličtinou jinak trochu zápasí…

Rovnováha a koordinace

Rovnováha a koordinaceDruhý modul se zaměřuje na procvičování rovnováhy a koordinace s nasazenou protézou. Cvičení zaměřená na jednoduchý sled pohybů mají za cíl získat lepší kontrolu nad protézou v práci, v každodenním životě i při volnočasových aktivitách. I zde jsou k dispozici srozumitelné animace.

Protažení a relaxace

Protažení a relaxac

Nový modul ve verzi 04/2017

Cviky ze třetího modulu jsou ideální cestou, jak zakončit každý trénink. Cílem tohoto cvičení je zvýšit pružnost svalů, zajistit jejich relaxaci a rychlejší regeneraci. Cviky jsou pro přehlednost opět doprovázeny názornými animacemi a hlasovými pokyny a je pouze na uživateli, jak dlouhou fázi protažení svalů zvolí.

Náhledy aplikace na telefonu:

Náhled z iPhonu   Náhled z iPhonu

Náhled z iPhonu   Náhled z iPhonu