Dynamic Vacuum System

Podtlakový systém připojení pro každý věk

Dynamic Vacuum System - Podtlakové zařízení Najeďte myší a zvětšete

Fotografie

 • Dynamic Vacuum System - Podtlakové zařízení
 • Dynamic Vacuum System - DVS zabudovaný v protéze
 • Dynamic Vacuum System - DVS zabudovaný v protéze
 • Dynamic Vacuum System - Liner 6Y94 pro DVS
 • Dynamic Vacuum System - Utěsňovací nákolenka
 • Dynamic Vacuum System - Utěsňovací nákolenka
 • Dynamic Vacuum System - Na výletě za historií
 • Dynamic Vacuum System - Na procházce u jezera
 • Dynamic Vacuum System - Na procházce v lese
 • Dynamic Vacuum System - Setkání příznivců Harley

Dynamic Vacuum System (DVS)

se nachází mezi pahýlem a pahýlovým lůžkem. Není téměř patrný, přesto má velký vliv na to, jak protéza přilne na pahýl a jak je pohodlná. Systém vypouští přebytečný vzduch z prostoru mezi pahýlovým lůžkem a linerem. Vytváří podtlak, kterým utěsní tento prostor. Protéza tak lépe přilne, a proto je pohyb s DVS komfortnější a bezpečnější. Systém funguje aktivně a dynamicky – pokud zrychlíte, podtlak se zvýší. Přizpůsobí se rovněž vaší hmotnosti.

Hlavní výhody

 • jednoduché používání
 • větší jistota při chůzi
 • pohodlnější pohyb
 • jednoduché začlenění do protézy pro ortotika-protetika

Kdo a kde mě používá

 • lidé po amputaci dolní končetiny v bérci
 • uživatelé se stupněm aktivity 2 a 3
 • doma, v zaměstnání i pro koníčky
 • pro pohyb i v náročném terénu
 

Malý systém s velkým účinkem

Protéza se skládá z řady komponentů: pahýlového lůžka, trubkového adaptéru, chodidla a mnoha dalších součástí. Jednou z nich může být i podtlakový systém Dynamic Vacuum System (DVS). Nachází se mezi pahýlem a pahýlovým lůžkem. Není téměř patrný, přesto má velký vliv na to, jak protéza přilne na pahýl, jak je pohodlná.


Pro mladé i pro staré, pro kohokoliv

Pomocí podtlakového systému DVS vznikne v oblasti pahýlového lůžka aktivní podtlak. Díky tomu protéza za všech okolností pevně přilne a poskytne jistotu při každém kroku. Systém je velmi malý a snadno se s ním zachází. Kombinace malých rozměrů a vysoké bezpečnosti ho činí něčím naprosto výjimečným. DVS oceníte v nejrůznějších běžných situacích – při každodenní hře s dětmi, v pracovním životě i na procházce v lese.


Geniální a úplně nový

Podtlakový systém, jako je Dynamic Vacuum System, zatím neexistoval. Nevyžaduje žádnou elektroniku, přesto neustále zajišťuje, aby vaše protéza pevně držela. Řada uživatelů už se vyjádřila, že je jim tento podtlak velmi příjemný. Systém funguje aktivně a dynamicky – pokud zrychlíte, podtlak se zvýší. Přizpůsobí se rovněž vaší hmotnosti.


Jednoduchý a snadno se s ním tedy zachází

Váš ortotik-protetik může DVS jednoduše začlenit do Vaší protézy. V každodenním životě natáhnete liner, nasednete do pahýlového lůžka, vyhrnete kolenní manžetu a můžete jít. Díky trvalému podtlaku máte nad svou protézou mimořádně dobrou kontrolu. Můžete se tak, naprosto uvolněně věnovat jiným věcem.


Pár kroků pro vytvoření podtlaku – jak funguje Dynamic Vacuum System

 

dvs-013 dvs-014 dvs-015
1. Když se nasunete do pahýlového lůžka, liner se spojí se systémem DVS pomocí magnetu, který je v lůžku zabudovaný. 2. Při prvním kroku se pahýl zatlačí do pahýlového lůžka a přebytečný vzduch systém vypustí. 3. Díky ventilu se vzduch již nenasaje zpátky. Po několika krocích vznikne trvalý podtlak přizpůsobený rychlosti vaší chůze. Vaše protéza vám pevně sedí na pahýlu.

Pro přímé spojení: Liner a utěsňovací nákolenka

Liner pro DVS

Pro podtlakový systém jsme vyvinuli speciální kopolymerový liner, který se s pahýlovým lůžkem spojí pomocí zabudovaného magnetu. Navíc má zcela novou strukturu: materiál je mimořádně pevný a kromě toho chrání citlivá místa pahýlu. Medicinální bílý olej obsažený v materiálu lineru pečuje o pokožku a zvláčňuje ji, aniž by zanechával mastný film.

Derma ProFlex utěsňovací nákolenka

Pro utěsnění podtlakového systému doporučujeme použít utěsňovací nákolenku Derma ProFlex. Podobně jako speciální liner redukuje tvorbu záhybů v podkolenní jamce. Oblast čéšky je předem vytvarovaná, což snižuje tlak v této oblasti. Kónický tvar zajišťuje příjemné usazení na stehně a optimální přilnavost.

Jak funguje DVS a co vám přinese


Jak se žije s DVS Georgovi

Stáhněte si soubor:

DVS – Brožura pro protetiky

Osmistránková brožura se všemi potřebnými informacemi pro uživatele.

 

Stáhněte si soubor:

DVS - Technické informace

Technické informace poskytují podporu při výrobě protézy s dynamickým podtlakovým systémem DVS 4R220

 
 

Potřebujete více podrobností o tomto výrobku?

Vyplňte následující formulář a my se Vám v krátké době ozveme zpět na zadaný email.