Nadkolenní sportovní protéza

Protéza pro rekreační sportovce

Nadkolenní sportovní protéza - Sportovní protéza Najeďte myší a zvětšete

Fotografie

  • Nadkolenní sportovní protéza - Sportovní protéza
  • Nadkolenní sportovní protéza - Sportovní kolenní kloub
  • Nadkolenní sportovní protéza - Adaptér sportovního chodidla
  • Nadkolenní sportovní protéza - Sprinter
  • Nadkolenní sportovní protéza - Podrážky
  • Nadkolenní sportovní protéza - Protéza pro vysoké zátěže
  • Nadkolenní sportovní protéza - Optimální švihová fáze
  • Nadkolenní sportovní protéza - Strečink a rozcvička
  • Nadkolenní sportovní protéza - Vysoký návrat energie
  • Nadkolenní sportovní protéza - V přírodě i na tartanové dráze

Kolenní kloub 3S80 Sport
a karbonové planžetové chodidlo Sprinter

Přichází dobrá zpráva pro stehenní amputované, kteří vyznávají aktivní životní styl. Kolenní kloub 3S80 Sport, adaptér sportovního chodidla 4R204 a karbonové planžetové chodidlo 1E90 Sprinter představují dokonalou kombinaci pro nadšence pro běhání, protože jim poskytuje individuální sportovní protézu, která nabízí výbornou funkčnost a vynikající uživatelský komfort. Vyniká stabilitou a nízkou hmotností.

Výkonná rotační hydraulika kolenního kloubu Sport byla optimalizována zejména pro běhání a nabízí takové tlumení ve švihové fázi, jaké zvládne rychlou frekvenci kroků. Pro bezpečný stoj před sportováním a po něm, nebo při rozcvičce a strečinku, má 3S80 Sport také ručně ovládaný zámek.

I pružné karbonové planžetové chodidlo je pro běhání ideální. V závislosti na hmotnosti a běžecké disciplíně – jogging nebo sprint – je planžeta dostupná v různých verzích tuhosti. Speciálně vyvinutý adaptér sportovního chodidla tvoří dokonalé spojení s kolenním kloubem. K dispozici jsou dva typy podrážek: s profilem pro všechny terény pro nerovný povrch a podrážka s hřeby pro tartanové dráhy.

Kdo mě používá

Ambiciózní rekreační sportovci s amputací ve stehně s tělesnou hmotností do 100 kg.

3S80 Sport

 

 

Protéza pro vysoké zátěžeVhodná pro vysoké zátěže

Na sportovní protézu jsou kladeny vysoké požadavky. Musí být tuhá, ale zároveň také lehká a kompaktní. Kolenní kloub musí dokázat odolat vysoké zátěži, protože síly působící na protézu při běhu jsou větší než při chůzi.

 

Optimální švihová fázeOptimální švihová fáze

Kolenní kloub 3S80 Sport používá upravenou formu patentované rotační hydrauliky Ottobock. Vyznačuje se tak speciálním řízením švihové fáze, která je optimálně přizpůsobena pro běh.

 

Strečink a rozcvičkaStrečink a rozcvička

Před každým sportovním výkonem je důležité důkladně se rozcvičit. Pro mnoho sportovců je strečink součástí každodenní rutiny sloužící buď jako prevence před poraněním, nebo jen k uvolnění. Proto je 3S80 Sport vybaven zámkem, který můžete snadno ovládat rukou.

 

Vysoký návrat energieVysoký návrat energie

Karbonové planžetové chodidlo 1E90 Sprinter zajišťuje vynikající návrat energie pro dynamický běh, který tak vyžaduje méně energie. Dodává se v šesti verzích tuhosti pro různé tělesné hmotnosti.

 

V přírodě i na tartanové drázeV přírodě i na tartanové dráze

Sportovní protéza, kterou je možné používat na různých typech terénu – jako pro jogging v parku, tak pro pro sprint na tartanové dráze. K dispozici jsou dva různé typy podrážek, které můžete snadno vyměnit.

 

Různé sportyRůzné sporty

Pro jogging, sprint, skoky nebo Nordic walking… Se sportovní protézou můžete plně realizovat svůj potenciální výkon při aktivitách, které si vyberete.

Běh s novou sportovní protézou:

Kolenní klouby 3S80 a Genium:

 

Chcete se nás na něco zeptat?

Vyplňte následující formulář a my se Vám v krátké době ozveme zpět na zadaný email.