Genium X3

Bionický protézový systém (SA 3 až 4)

Genium X3 - Genium X3 Najeďte myší a zvětšete

Fotografie

 • Genium X3 - Genium X3
 • Genium X3 - Gyroskop
 • Genium X3 - Baterie a nabíjení
 • Genium X3 - Trubkový adaptér
 • Genium X3 - Senzor momentu kolene
 • Genium X3 - Ochranný kryt
 • Genium X3 - genium360
 • Genium X3 - Okamžité reakce
 • Genium X3 - Vodotěsnost
 • Genium X3 - Sport

Objevování nových horizontů

 

genium360

Genium X3 má výhody jedinečného propojení technologie, funkčnosti a intuitivního používání. S tímto systémem je možná téměř fyziologická chůze.

Genium X3 otevírá zcela nové možnosti: při sprchování, při plavání i v práci, protože systém je odolný vůči vodě i korozi a snese i náročné podmínky. Ten, kdo se nebojí žádných výzev, ocení vysoce odolný kryt, který snese i ten největší nápor. Chůze pozpátku, stoupání do schodů střídavou chůzí nebo střídání rychlosti a délky kroku – tomu všemu se tento kloub s intuitivním ovládáním přizpůsobí. Pro sporty byl speciálně vyvinutý režim pro běh s možností nastavení na jogging i na sprint. Genium X3 nabízí celkem pět dodatečných nastavitelných režimů pro různé druhy aktivit.

Hlavní vlastnosti

 • 6 čidel vyhodnocuje polohu a pohyb protézy 100x za sekundu a přizpůsobuje se situaci uživatele
 • Baterie vydrží provoz 5 dnů
 • Indukční nabíječka je funkční i přes kalhoty nebo přes kryt
 • Kloub je vodotěsný a je s ním možné plavat i se sprchovat

Kdo a kde mě používá

S kloubem Genium X3 se můžete sprchovat, chodit plavat i pracovat ve vlhkém prostředí.

 • lidé s amputací:
  • dolní končetiny ve stehně
  • exartikulace kolenního kloubu
  • exartikulace kyčelního kloubu
 • uživatelé se stupněm aktivity 3 – 4
 • lidé s tělesnou hmotností do 150 kg
 • v interiéru i v exteriéru
 • nejen doma a v zaměstnání, ale i při sportu a extrémních aktivitách
 • pro pohyb ve složitém terénu a náročných podmínkách
 

S kloubem Genium X3 se můžete sprchovat, chodit plavat i pracovat ve vlhkém prostředí.Vodotěsnost

S kloubem Genium X3 se můžete sprchovat, chodit plavat i pracovat ve vlhkém prostředí. Vybrané materiály jako je titan, zušlechtěný hliník, nerez ocel a prvotřídní laky spolu s těsnícími komponety chrání citlivé senzory a elektroniku kloubu. Genium X3 je odolné vůči vodě i korozi. Otevírá tak dříve netušené možnosti.

Genium X3Okamžité reakce

V mnoha situacích potřebujete okamžitou reakci – při přecházení ulice, kdy se znenadání objeví auto, nebo třeba když máte děti, které vás neustále přivádějí do nečekaných situací. Genium X3 reaguje pružně díky režimu chůze-běh. Přechody z chůze do běhu identifikuje elektronika během mikrosekund a koleno samo reaguje.

Sportovec s protézou Genium X3.Sport

Bez ohledu na to, jaké jsou vaše požadavky na sport, režim běhu s vámi drží krok. Byl vyvinut speciálně pro sportovní aktivity. Jeho funkce jsou přizpůsobeny chování při běhu a vycházejí z přirozeného vzoru. Bere například na zřetel zvýšené maximální natažení v koleni, nutné pro běh.

Pro každou příležitost.Pro každou příležitost

Rychlá i pomalá chůze, stoupání do schodů střídavou chůzí, překonávání překážek přirozeným pohybem, bezpečné stání na svahu nebo chůze pozpátku – díky nejnovějším technologiím reaguje Genium X3 inteligentně na každodenní situace. Dokonce se dokáže přizpůsobit i různé váze obuvi a oděvu.

 

 

Následující video ukazuje obrovské možnosti protézy Genium X3, její nejdůležitější funkce a nejrůznější možnosti, které nabízí zkušeným uživatelům:

Dva medici se rozhodli, že po promoci vyrazí na cestu podél chorvatského pobřeží. Se čtyřkolkou projížděli složitým terénem a náročnými podmínkami, přes drsné skály a trhliny, s odvážným cílem dorazit až na vrchol, aby si vychutnali ohromující pohled na úchvatnou chorvatskou krajinu. John a Kallaway se znají už od samého počátku svých studií medicíny. Oba nesmírně rádi bojují s nástrahami nezkrotné přírody. A to, že John má místo nohy protézu, jako by vůbec nevadilo. Své „x-trojce“ prostě může plně důvěřovat.
Zde se můžete podívat na sérii videí Chorvatská dobrodružství:

Přirozená, fyziologická chůze je pro člověka nejlepší, ať už jde o poklidnou procházku městem nebo dobíhání autobusu. Právě takovou chůzi Genium X3 téměř identicky, jednu fázi po druhé, kopíruje. Nezáleží na povrchu, nezáleží na rychlosti. Tuto technologii jsme u kloubu Genium X3 označili termínem „optimalizovaná fyziologická chůze“ (OPG). Ulevuje od námahy celému pohybovému systému, zvyšuje uživatelský komfort a otevírá amputovanému zcela novou svobodu pohybu.

Elektronicky řízená fyziologická preflexe, tj. mírné ohnutí kolenního kloubu 4° při dopadu paty. Dochází tak k rychlejšímu plnému kontaktu protézového chodidla s podložkou. Inteligentní regulace flexe (ohnutí) kolene - max. 17° nezávislá na silách působících na protézu. Amputovaný se musí řízení protézy věnovat podstatně méně a používá ji spíše intuitivně. Inovativní a patentovaná metoda umožňující dohlížení na všechny pohybové situace. Permanentní sběr šesti parametrů pro definování optimálního a bezpečného bodu sepnutí mezi stojnou a švihovou fází. 4) Adaptivní řízení švihové fáze Přesné omezení kyvného pohybu bérce na 65° flexe – nezávisle na rychlosti chůze. Řízení švihové fáze kromě toho podstatnou měrou přispívá k zamezení pádů v kritických situacích.

1. Preflexe

Kolenní kloub je mírně pokrčený již při dopadu na zem, stejně jako je to u zdravé nohy. Tato funkce je automaticky řízena elektronikou. K vykročení tak potřebujete méně síly, protože protetické chodidlo dopadne na povrch celou plochou rychleji.

2. Funkce „yielding“

Inteligentní kontrola flexe (ohýbání) kolene s dotykem chodidla se zemí celou plochou závisí na silách, které na protézu působí. Můžete bezpečně zdolávat kopce, nerovný terén i svahy, nemusíte věnovat tolik kontroly ovládání protézy a můžete ji používat intuitivně. Flexe také tlumí nárazy chodidla, takže se omezují kompenzační pohyby a tím se také výrazně snižují následné ortopedické problémy.

3. Dynamická kontrola stability

Jde o zcela novou patentovanou metodu, jak monitorovat všechny situace pohybu. Šest různých parametrů se soustavně zaznamenává, aby bylo možné určit optimální odkamžik pro přepnutí mezi stojnou a švihovou fází. Pro Vás se to promítne do bezpečnější chůze, mimo jiné při chůzi pozpátku či při prudkém pohybu vpřed.

4. Adaptivní kontrola švihové fáze

Kvalitativně je švihová fáze s kolenem Genium X3 srovnatelná s přirozenou chůzí. Kyvný pohyb dolní končetiny je omezen přesně na úhel flexe 65° – bez ohledu na rychlost chůze. Zvýšení vzdálenosti chodidla od povrchu tak snižuje nebezpečí zakopnutí a pádu. Na úhlu nezávislá švihová fáze zajišťuje vhodnou světlou výšku dokonce i na svazích. Není žádné omezení varianty kroku, nezáleží, jestli děláte kroky krátké nebo dlouhé, jestli chodíte pomalu, rychle nebo nepravidelně. Systém se dokonce inteligentně přizpůsobuje podrážkám bot a oblečení.

 

Chcete se na něco zeptat?

Vyplňte následující formulář a my se Vám v krátké době ozveme zpět na zadaný email.