1C66 Triton Smart Ankle

Chodidlo řízené mikroprocesorem

1C66 Triton Smart Ankle - Triton Smart Ankle Najeďte myší a zvětšete

Fotografie

 • 1C66 Triton Smart Ankle - Triton Smart Ankle
 • 1C66 Triton Smart Ankle - Odpružená karbonová spodní část
 • 1C66 Triton Smart Ankle - S ochranným krytem
 • 1C66 Triton Smart Ankle - Mikroprocesorem řízení hlezenní kloub
 • 1C66 Triton Smart Ankle - Pohyblivý hlezenní kloub
 • 1C66 Triton Smart Ankle - Celodenní shon v zaměstnání
 • 1C66 Triton Smart Ankle - Procházky přírodou
 • 1C66 Triton Smart Ankle - Nákupy a městský ruch
 • 1C66 Triton Smart Ankle - Padne na každou botu
 • 1C66 Triton Smart Ankle - Ovládání pomocí mobilní aplikace

Celodenní shon v zaměstnáníTriton Smart Ankle je další chodidlo z rodiny Tritonů. Na rozdíl od svých sourozenců je Triton Smart Ankle vybaven mikroprocesorem, ukrytým v hlezenním kloubu, který řídí všechny důležité procesy pro bezpečnou a plynulou chůzi. Senzory integrované v chodidle přenášejí data do mikroprocesoru. Ten na základě získaných údajů, udělá potřebné úpravy kotníku. Výsledné úpravy v plantární nebo dorzální flexi dělají chůzi na rampách, svazích a schodech snadnější – dokonce i při různých rychlostech. Přizpůsobení probíhá postupně, takže přechody z jednoho terénu do druhého jsou velmi příjemné. Spodní část chodidla je vyrobena s uhlíkových vláken, které přidávají požadovanou dynamiku.

Hlavní vlastnosti

 • Inteligentní technologie
  Srdce hlezenního kloubu tvoří integrovaná technologie EuropaTM, která měří síly a momenty působící na protézu. Z těchto a dalších dat ze snímačů úhlu a zrychlení vypočítává mikroprocesor potřebné změny v hydraulickém systému. Vhodně přizpůsobit pohyb v hlezenním kloubu dokáže téměř každé aktivitě.
 • Integrované Bluetooth® připojení
  Integrovaná technologie Bluetooth® podporuje přímou komunikaci s platformou iOS a Android. Manuálně je ale možné ovládat kloub i tlačítky a pomocí LED diody sledovat jeho nastavení. Nabíjení se provádí přes konektor USB.
 • Protézové chodidlo Triton
  Kombinace interaktivního systému se třemi karbonovými pružinovými elementy umožňuje mimořádně harmonický přechod mezi jednotlivými fázemi kroku. Dělená oblast přednoží zajišťuje bezpečí a kontrolu na nerovném podkladu a při rychlých a nečekaných změnách směru.

Přehled výhod

 • Snadné zvládnutí šikmých poch a ramp díky velké flexibilitě a pohyblivosti hlezenního kloubu – 17° plantární a 17° dorsální flexe.
 • Při sezení nebo stání na šikmé ploše zajistí odlehčovací funkce flexí v hlezenním kloubu celoplošný kontakt s podložkou, což zabezpečí přirozený pocit a odlehčení pahýlu.
 • Pokud uživatel změní obuv, lze Triton Smart Ankle snadno přizpůsobit i pro podpatky o výšce 50 mm.
 • Snadné přizpůsobení a nastavení chodidla díky připojení přes Bluetooth® a aplikaci GalileoTM Smartphone.
 • Stejně jako u osvědčených chodidel Triton jsou součástí dodávky dva patní klíny různé tuhosti – měkký a tvrdý.
 • Akumulátor s dlouhou provozní dobou až 72 hodin.
 
Technické údaje 1C66 Triton Smart Ankle
Objednací číslo: 1C66
Vhodné pro stupeň aktivity: 2 – 3
Úroveň amputace: TT – bércová
KD – exartikulace v koleni
TF – stehenní
Maximální tělesná hmotnost: 100 kg
Velikosti: 22 – 29 cm
Hmotnost*: 1 263 g bez kosmetického krytu
1 470 g s kosmetickým krytem
Systémová výška / stavební výška*: 130 mm / 150 mm
Schválené kolenní klouby: C-Leg, Genium, Genium X3, Kenevo

 
* Vztahuje se na velikost 26

Mechatronická protézová chodidla a jejich výhody

Více mobility, odlehčení amputované končetině, větší volnost při výběru obuvi

Chcete získat přirozenější vzorec chůze, větší flexibilitu na různých typech povrchů nebo v terénu, volnost při výběru obuvi nebo možnost uvolněně stát a sedět?

Naše mechatronická protézová chodidla umožňují téměř přirozený rozsah pohybu, lépe s nimi udržíte rovnováhu, při chůzi budete stabilnější a protéza se vám bude snadněji ovládat. Nadchne vás, jak rychle se přizpůsobí chůzi na svahu nebo v nerovném terénu.
Když se zastavíte, můžete stát uvolněně nebo se opřít. Komfortnější polohu zažijete i při sedu – chodidlo se samovolně spustí, celé bude v kontaktu s podložkou a pocítíte značné odlehčení pahýlu. Protože se naše mechatronická chodidla dokáží přizpůsobit i výšce podpatku, zažijete navíc i ojedinělou volnost při výběru obuvi. Jednoduše si obujete právě ty, na které máte náladu, nebo vyhovují akci, na kterou se chystáte.
Všechna chodidla můžeme přizpůsobit přímo pro vaše aktivity. Přesvědčte se o tom, jak široký rozsah možností tato chodidla nabízejí.

 

Větší volnost při výběru obuvi a výšky podpatku

Nosit můžete jakékoliv boty od plážové obuvi až po ty s 5cm podpatky, od společenských až po volnočasové, dámské, nebo pánské. Protézová chodidla Meridium a Triton Smart Ankle vám umožní větší volnost při výběru obuvi. Sami si můžete nastavit chodidlo pro různou výšku podpatku. Buď pomocí mobilní aplikace, nebo stisknutím tlačítka přímo na chodidle. Během chvíle změníte nastavení podpatku z vycházkové obuvi na společenskou.

 

 

 

Funkce odlehčení – uvolněnější sed a stoj

Při sedu může někdy protézové chodidlo vyvolávat nepříjemný tlak na pahýl, což je značně nekomfortní. Díky funkci odlehčení, kterou poskytují mechatronická chodidla, dojde při sezení k automatickému poklesu chodidla na podlahu. Držení těla je v této poloze přirozenější, uvolněnější a pohodlnější. Funkci odlehčení uvítáte i při stoji na svažitém terénu nebo při opírání se o zeď.

 

 

 

 

Přizpůsobení se terénu umožňuje zastavení při chůzi

Naše protézová chodidla se průběžně přizpůsobují různým typům povrchů. Reagují i při změně rychlosti chůze. Ulehčí chůzi do kopce a pomohou vaší lepší stabilitě při chůzi dolu svažitým terénem. Na svahu se můžete bez obav i zastavit. Mechatronická chodidla vám navíc poskytnou dodatečnou podporu při chůzi na schodech a oceníte je i na nerovném podkladu.

 

 

 

 

Stáhněte si soubor:

1C66 Triton Smart Ankle - Prospekt

Prospekt popisuje základní vlastnosti a využití chodidla 1C66 Triton Smart Ankle a jeho technické parametry.

 
 

Chcete se na něco zeptat?

Vyplňte následující formulář a my se Vám v krátké době ozveme zpět na zadaný email.